У Києві з 9 грудня діють нові графіки стабілізаційних відключень світла.
Як повідомили у ДТЕК, графіки розроблені з урахуванням складної ситуації в енергосистемі, що склалася внаслідок останніх терористичних обстрілів.
Графіки складаються з трьох категорій:
-
Білий колір на графіку: світло є і в цей час його наявність гарантована;
-
Сірий колір на графіку: в цей час гарантовано не буде світла;
-
Світло-сірий колір на графіку: можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі буде збільшуватись.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення міністру енергетики Герману Галущенко розробити та подати на розгляд Уряду чіткі пріоритети включення електропостачання.
За його словами, перший пріоритет — це критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
Другий — це об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави. Принцип «все для фронту» залишається абсолютно незмінним.
Третій — це бізнес, який виготовляє критично важливі товари та продукти. Наприклад, хлібопекарні та молокозаводи.
Четвертий — житловий сектор.
«Тільки після включення цих чотирьох зазначених груп має постачатись електроенергія на інші об’єкти. Це справедливий підхід, який дозволить нашій країні вистояти цієї зими», — зазначив він.
Внаслідок російських обстрілів української енергетичної інфраструктури деякі об’єкти були повністю зруйновані.
Як заявив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у коментарі CNN, близько 50% критично важливої інфраструктури України з постачання електроенергії були «ще більше пошкоджені», а деякі були «повністю зруйновані».
В Укренерго сподіваються, що за декілька днів вдасться повернутись до планових графіків відключень електроенергії.
«Ми поступово відновлюємо генерувальні потужності, і поступово обсяг доступної нам генерації збільшується, тим самим зменшуючи дефіцит. Думаю, що через кілька днів ми досягнемо тієї межі, коли всім можна буде чітко дотримуватися планових графіків відключень в областях, які запроваджують обленерго», — повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
Він також зазначив, що дефіцит електроенергії триватиме під час осінньо-зимового періоду.
Окупанти посилили репресії проти працівників ЗАЕС.
«8 грудня 2022 року, російські військові вдерлися до приміщення, в якому розташоване Управління соціальних програм ЗАЕС, та у присутності інших працівників – жінок сильно побили начальника управління Олексія Трубенкова та його заступника Юрія Андросова. Після жорстокого побиття загарбники вивели їх з приміщення та вивезли в невідомому напрямку», — заявили в Енергоатомі.
Крім того, рашисти затримали та «кинули на підвал» начальника зміни ЗАЕС Костянтина Бейнера, котрий є ліцензованою особою й безпосередньо відповідає за ядерну і радіаційну безпеку.
«Такими діями окупанти намагаються домогтися лояльності до себе від мужнього проукраїнського персоналу станції, збільшити кількість переведень працівників у фейкове АО «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС», яким керує Росатом, та відзвітувати путіну про підтримку українським персоналом фашистських терористичних дій росії», — додали в Енергоатомі.
Інституті досліджень авторинку назвав найпопулярніші нові електромобілі у листопаді 2022 року.
За інформацією Інституту, частка продажів нових електроавто зростає уже четвертий місяць поспіль. У листопаді 2022 року показник зафіксований на рівні 11,5% (282 шт.) від загальної кількості.
Топ-10 електромобілів у листопаді:
- Volkswagen ID.4 — 96 шт.
- Honda M-NV — 26 шт.
- Hyundai Ioniq 5 — 17 шт.
- Mercedes-Benz EQS — 17 шт.
- Mercedes-Benz EQC — 14 шт.
- Volkswagen ID.6 — 12 шт.
- Volvo XC40 — 11 шт.
- Hyundai Kona — 10 шт.
- Mercedes-Benz EQA — 8 шт.
- Volvo C40 — 8 шт.
В Укренерго спростили інформацію про експорт української електроенергії після 11 жовтня.
«Україна не експортує е/е з 11 жовтня. Крапка. Коли розганяють ці фейки, ми вважаємо, що це російська ІПСО. Ці наративи покликані відвернути увагу від одного простого факту: ми наразі маємо обмеження електроспоживання у всій країні не тому, що хтось її експортує, не тому, що хтось повільно ремонтує, а тому, що у нас практично щотижня відбувається масована ракетна атака РФ на українську енергосистему», — зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
Що робити, якщо у вашій оселі немає світла більше 7 годин: інструкція від генерального директора компанії YASNO Сергія Коваленко:
-
Потрібно зайти на сайт YASNO на сторінку із графіком відключень. Там ви побачите інформацію, що відбувається з енергоінфраструктурою на вашу адресу.
-
Перевірте, чи не сталося вимкнення через локальну аварію. Якщо так і є, по подробиці варто звертатися до ОСББ/ЖЕК/ОСР.
-
Якщо аварія не локальна, а це – тривале екстрене відключення, то за інформацією потрібно звернутись до Facebook ДТЕК «Київські електромережі», де мають повідомити, коли дадуть світло.