електоблюз_Eaton_інформація

Сказати, що 2022 був складним – не сказати нічого. Більшість торішніх прогнозів для сектору дата-центрів стосувалося збалансування впровадження цифровізації з більш стійкими методами. Але ми не могли знати про те, який вплив матиме війна в Україні, колосальне порушення геополітичного ландшафту та серйозна енергетична криза.

Поточна ситуація змушує наголошувати на розв’язанні проблем минулого року, а також висвітлювати нові виклики. Однак є і позитивні моменти. Наприклад, цифровізація, яка активно продовжується та відкриває нові можливості для сектора.

Отже, нижче наведені деякі події, які ми можемо очікувати в секторі центрів обробки даних протягом 2023 року.

1 – Енергетична невизначеність

Одна з поточних проблем – надзвичайно висока ціна на енергію. Вартість різко зросла до точки, коли вона стала справжньою проблемою для великих споживачів, таких як власники центрів обробки даних.

Чи можуть вони перекласти ці витрати на своїх клієнтів? Чи продовжать ціни рости? Чи мають вони кошти, щоб керувати цим у своїй бізнес-моделі? Сьогодні потрібні регіональні відновлювані джерела енергії, щоб захистити постачання для європейських країн. Наприклад, Microsoft працює в цьому напрямку. Дублінський центр обробки даних містить банки літій-іонних акумуляторів, щоб допомогти операторам мереж забезпечити безперебійне живлення.

Ця потреба прискорити виробництво відновлюваної енергії фактично є розширенням торішньої перспективи. Але зараз питання стоїть набагато гостріше. Це має стати тривожним знаком для урядів країн EMEA – вони більше не можуть покладатися на традиційні джерела енергії.

2 – Порушені ланцюжки постачання

COVID-19 мав величезний вплив на глобальні ланцюжки постачання в багатьох секторах. Однак після того, як пандемія відступила, компанії в усьому світі піддалися помилковому відчуттю безпеки. Вони вважали, що пережили найгірше.

Ніхто не очікував другого удару війни та геополітичної кризи. Вона виявилася ще більшою руйнівною силою для деяких ланцюгів постачання. Зокрема напівпровідників і неблагородних металів, важливих для будівництва центрів обробки даних. Будучи ринком із високими темпами зростання, він дуже чутливий до збоїв у ланцюзі постачання, особливо, коли прагне розширення.

Галузь досі бореться з перебоями в ланцюзі постачання. І поточний геополітичний ландшафт означає, що це, вірогідно, триватиме.

3 – Боротьба зі зростальною складністю

Потреба в інтенсивній цифровізації досягла безпрецедентного рівня. Було вивчено всі можливі шляхи її задоволення простіше, економічно ефективніше та швидше.

Але це може суперечити природі багатьох дуже складних, критично важливих середовищ. Центр обробки даних є домом для безлічі різних технологій. Від систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря до машинобудування та конструкцій, ІТ та обчислювальної техніки. Завдання полягає в прискоренні складних, взаємозалежних типів середовищ для збереження поточних тенденцій цифровізації.

З цією метою розробники дата-центрів, оператори та постачальники створюють системи, які зменшать складність, поважаючи критично важливий характер програми. Індустріалізація або модулізація центрів обробки даних, де готові, попередньо сконструйовані та інтегровані блоки доставляються на місце, є одним зі способів зробити проєктування та будівництво менш складними.

4 – Вихід за межі традиційних кластерів

Досі Лондон, Дублін, Франкфурт, Амстердам і Париж були традиційними кластерами центрів обробки даних. Адже у цих містах розташовані головні офіси компаній та вони є природними економічними кластерами з великою кількістю телекомунікаційних можливостей й ідеальними профілями клієнтів.

Щоб забезпечити якість обслуговування, стає більш сприятливим будувати центри обробки даних у другорядних містах держав економічних лідерів. А також в столицях менш впливових країн. Конкуренція серед постачальників дата-центрів висока. Тому багато з цих міст і країн рівня II забезпечують зростання для чинних операторів або низьку точку входу для нових. З цієї причини можна побачити підвищену активність у таких містах: Варшава, Відень, Стамбул, Найробі, Лагос і Дубай.

Але це розширення не позбавлене проблем. Міркування щодо відповідних локацій, електроенергії та інженерної праці – усе це додає складності загальній роботі організації. І багато з цих країн можуть не мати достатнього досвіду чи персоналу, щоб допомогти з проєктуванням, будівництвом та експлуатацією нового центру обробки даних.

Щоб подолати труднощі, власники дата-центрів вимагатимуть заново вивчати індустрію щоразу за умови переїзду в інше місце. Однак, нові ринки продовжують відкриватися. І багато операторів намагаються отримати перевагу на вторинних ринках, що розвиваються. Фактично, багато юрисдикцій вітають операторів центрів обробки даних з відкритими обіймами. А деякі навіть пропонують додаткові мотивації для них.

Цей рік довів одну річ: ми ні в чому не можемо бути впевнені. Наслідки COVID, війна в Україні й поточна геополітична ситуація поставили сектор перед низкою безпрецедентних проблем. Але можливості росту та розвитку є. Тенденції свідчать про те, що більш перспективні оператори зможуть витримати кризу та бути готовими до майбутнього.

Eaton — це інтелектуальна компанія з управління електроенергією. Діяльність компанії спрямована на покращення якості життя та захист довкілля в усьому світі.