електроблюз_дизайн_москаленко

Євген Москаленко — спеціаліст в сфері дизайну, який комплексно модернізує паризькі оселі від електротехнічного оснащення до дизайну. Освіту Євген отримав в Україні, але, що цікаво, французькою мовою. Він закінчив Французький технічний факультет в Донецькій політехніці, після чого отримав стипендію від французького уряду та навчався і стажувався у Франції, де згодом і продовжив кар’єру. Лайфхаки та власний досвід від французького спеціаліста з українського Харцизьку.

— Євгене, доброго дня! Розкажіть більше про вашу освіту? Як хлопець з невеликого Харцизьку став провідним фахівцем в Парижі? Як цьому сприяла ваша освіта в Донецькому політесі, де ще в 90-х роках був створений французький факультет, де можна було отримати навички технічного перекладу?

— Я закінчив Французький технічний факультет в Донецькій політехніці. Чому Донецький політех? Саме тому, що викладачів десь в 70-80-х роках навчили технічній мові і вони поїхали виховувати кадри в Алжир, а потім повернулись в Україну і під егідою французького посольства та культурного центра сформували французький факультет. Після цього я працював на Харцизькому машинобудівному заводі. Я закінчив політехніку в 2003 році, а в 2005 я вже навчався в Парижі. Я виграв стипендію Французького уряду, конкурс був приблизно 1:10, відібрали 6-х. Це була не мовна програма, передбачалося, що всі вже знають французьку. Сама програма продовжувалась близько 6 місяців, а потім стажування. Ціллю цієї програми було сформувати кадри для того, щоб передавати культуру французьких підприємств по іншим країнам.

— Де ви проходили стажування? В якій компанії?

— Я проходив стажування у відділі маркетингу в Рено, стажування продовжувалося 9 місяців. Після практики я повернувся у Харцизьк і вирішив переїхати в Київ, де влаштувався на роботу в компанії Schneider Electric. Я пройшов 5 співбесід, спочатку працював в маркетинговому відділі, а потім почав займатися каналом дистрибуції. В рамках бізнес-юнітів, чи як сьогодні кажуть кластерів, я застав на керівних посадах різних директорів. В компанії я пропрацював 10 років, це була хороша школа.

— Чим ви займаєтеся зараз, в чому полягає ваш бізнес в Парижі?

— У нас зараз два напрями бізнесу — ремонти для когось та ремонти на продаж. Другий ми називаємо трансформацією, тобто це коли ми купуємо квартиру, вкладаємо в неї гроші та продаємо дороще. На виході об’єкт коштує 1-1,5 мільйонів євро. В Парижі квадратний метр нерухомості коштує від 15 до 25-27 тисяч євро. Що ми робимо? Дизайн — ми можемо повністю розвалити всю квартиру, переробити все: інженерія, перепланування, ну і звісно розетки-вимикачі. В основному в цьому сегменті ми використовуємо Моделєк з кнопками — одна пластикова коробочка коштує майже 12 євро. Не може вона так коштувати, але коштує. Знову ж таки — це маркетинг. Я в Парижі зібрав команду спеціалістів різних спеціальностей з України — це і сантехніки, електрики, скульптор і столяр. Французи частіше за все не вмішуються в ремонт, тобто вони узгоджують проект, а далі вже без них.

електроблюз_дизайн_москаленко

— Наскільки в Європі зараз популярний «Розумний дім»? З точки зору енергоефективності, і комфорту?

— Я іноді продаю такі рішення, але побоюся їх назвати «Розумним домом». Наприклад, коли клієнт ставить електричні радіатори, то я йому продаю Wiser від Schneider, щоб можна було з телефону керувати опаленням. Тобто максимум «Розумний дім» в Парижі — це коли можна ввімкнути кондиціонер, коли їдеш в машині додому.

електроблюз_дизайн_москаленко

— Як вас впізнають в Парижі?

— Ніяк. тут в цьому немає необхідності. Ми маленька компанія, яка співпрацює з агентствами нерухомості. Одне з них називається «Париж Лакшері хомз», а мій товариш вміє продавати і займатися трансформацією квартир.

електроблюз_дизайн_москаленко

— Дуже цікаво. І наостанок, не можу не запитати про війну в Україні. Багато українців зараз у Франції, які вимушені були покинути домівкі після повномасштабного вторгнення росії?

— Так, вже немає місць. Ще в кінці лютого — на початку березня поселяли переселенців з України західніше, вже за Парижем. Французи надають житло, безкоштовне медичне страхування і дають ще допомогу на харчування та проїзд. Також дають дозвіл на роботу.

— Дякую за увагу, до нових зустрічей!

Електротехнічний журнал Електроблюз підготував серію публікацій, присвячених плідним прикладам і можливостям україно-французького співробітництва та партнерства у бізнесі. Цикл продовжить французька компанія BAYLE, яка є однією із значних постачальників обладнання для переробки птиці. Читайте на сайті в середу!