Електроблюз-на-базі-НАК-«Нафтогаз»-та-НЕК-«Укренерго»-створили-2-кіберцентри

Командна робота фахівців міненерго, держспецзв’язку, Служби безпеки України, НКЦК, урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA дає змогу попередити або відбити більшість кібератак на критичну енергетичну інфраструктуру.

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров під час онлайн-брифінгу «Кіберзагрози в умовах війни: кібератаки на обленерго України», передає Електроблюз.

Він наголосив, що з початку війни кількість кібератак на критичну інфраструктуру значно зросла.

Загальна кількість подій пов’язаних з кібербезпекою, які було зафіксовано з початку війни (за 47 днів), – понад 200 тис. Для порівняння – за весь минулий рік їх було близько 900 тис.

З початку війни фахівці зафіксували більше 50 DDos атак, в минулому році їх було лише 2.

Також за останній тиждень було приблизно 20 тис спроб атак на інфраструктуру власне міністерства енергетики. Але завдяки команді фахівців як міністерства, галузевих кіберцентрів в сфері енергетики, інших держорганів, яка постійно працює і контролює ці процеси, вдається відбивати атаки.

Найбільше кібератак відбувається в електроенергетичному секторі.

«Міністерство енергетики у співпраці з держспецзв’язку вкладає багато зусиль, щоб попередньо все моніторити, до цих процесів долучається Служба безпеки. Встановлюються сенсори, які дозволяють спеціалістам CERT-UA завчасно бачити індикатори компроментації, попереджати про ймовірні атаки. Найголовніше в цьому – це командна робота 24/7, якщо вже виявили факти компроментації», – наголосив заступник міністра.

Зараз створено 2 кіберцентри – на базі НАК «Нафтогаз» та НЕК «Укренерго». Передбачається, що вони стануть галузевими кіберцентрами, які будуть безпосередньо контролювати ситуацію і виконуватимуть дії із захисту критичної енергетичної інфраструктури.

«Архітектура побудована пірамідально – на першому рівні безпосередньо підприємства зобов’язані здійснювати дії як організаційного, так і технічного характеру, щоб запобігати можливим ураженням. Над ними буде йти рівень моніторингу галузевих кіберцентрів на базі НАК «Нафтогаз» та НЕК «Укренерго» під керівництвом міненерго, які взаємодіятимуть з ключовими стейкхолдерами з питань кібербезпеки», – зазначив Фарід Сафаров.

Як раніше повідомляв Електроблюз, Eaton и Tenable представляють рішення для безпеки критично важливої інфраструктури.