Електроблюз-Україна-закликала-європейські-країни-створювати-«міста-майбутнього»

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко на конференції з відновлення України, яка проходить у швейцарському Лугано.

Про це повідомляє міненерго, передає Електроблюз.

За статистикою, яку навів міністр, внаслідок бойових дій зруйновані або окуповані близько 30% потужностей сонячної генерації, близько 90% – вітрової, 30,1% – потужностей ТЕЦ і ТЕС, значних втрат зазнають електромережі.

За його словами, в цьому зв’язку в міненерго підготували перелік окремих потенційних проєктів для відновлення енергосектору України, які будуть представлені впродовж сесії «Приватний сектор і відновлення» конференції з відновлення України.

Герман Галущенко також підкреслив, що відновлення енергетичної інфраструктури по всій Україні має стати не просто відбудовою зруйнованих потужностей та інфраструктури, а побудовою нових об’єктів за новітніми безвуглецевими технологіями.

Електроблюз-Україна-закликала-європейські-країни-створювати-«міста-майбутнього»-1

«Ми маємо реконструювати нашу енергетичну інфраструктуру відповідно до сучасних потреб, які існують в енергетичному секторі, впроваджуючи новітні технології, розвиваючи зелену енергетику, слідуючи принципам Європейського зеленого курсу. При цьому ми не починатимемо з «нуля». Український енергетичний мікс вже на 70% декарбонізований. І маємо плани збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 25% до 2030 року», – зазначив міністр.

Міністр наголосив, що зараз для європейського бізнесу і навіть цілих країн існує унікальна можливість створювати так звані «міста майбутнього» в Україні.

«Всі чули назви зруйнованих містечок біля Києва – Буча, Ірпінь, Ворзель. Європейські компанії чи країни можуть взяти окреме містечко і перетворити його на сучасне енергоефективне місто, впровадити інноваційні технології у виробництві тепла та електроенергії, енергопостачанні. Такі міста можуть стати прикладом майбутньої України», – запропонував Герман Галущенко.

Водночас такі кейси стануть вагомим надбанням і для самих енергокомпаній, які зможуть демонструвати потенційним інвесторам приклади реальної комплексної енергетичної модернізації.

Герман Галущенко запевнив, що компанії, охочі взяти участь у проєктах з відновлення енергосектору України, отримають всебічне сприяння з боку міненерго.

«Якщо компанії захочуть зайти в Україну, ми готові все зробити швидко, вже зараз підготувати всю необхідну документацію, ліцензії. Для того, щоб почати діяти одразу після перемоги, не зволікаючи жодного дня», – підсумував він.

У сесії також взяли участь директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський, заступник генерального директора з питань політики сусідства та переговорів про розширення, в.о. голови групи підтримки України Європейської комісії Катаріна Матернова, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, керівник платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олена Павленко.

Як раніше повідомляв Електроблюз, Атоменергоспецзахист пропонує обладнання для відновлення критичної інфраструктури.