Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що підрозділи українських військових зайшли в Херсон.
«Херсон повертається під контроль України. Шляхи відступу російських окупантів знаходяться під вогневим контролем української армії. Будь-які спроби протидіяти ЗСУ будуть перешкоджані. Кожен російський солдат, який чинитиме опір, буде знищений. У вас є лише один шанс уникнути смерті — негайно здатися», — йдеться в повідомленні.
ДТЕК готовий надати «Херсонобленерго» необхідну допомогу для швидкого відновлення енергопостачання Херсона та звільнених територій області.
«ДТЕК готовий надати бригади, техніку, матеріали, щоб допомогти якнайшвидше відновити енергозабезпечення Херсона та звільнених територій області. Щоб подати електрику якнайшвидше, хоча б за графіком, але подати, щоб хоч трохи полегшити важкість ситуації»,- повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
За його прогнозами, відновлення енергопостачання може тривати близько місяця.
Президент Володимир Зеленський запустив збір коштів на перший у світі український флот морських дронів.
«Маємо захистити акваторії наших морів і мирні міста від російських ракет, які запускають із кораблів. Морські дрони також допоможуть розблокувати коридор для цивільних суден, які везуть зерно для всього світу», — зазначив він.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що Україна збирає кошти на 100 морських дронів українського виробництва. Один такий апарат коштує 10 мільйонів гривень.
Українці зібрали кошти на перший такий дрон всього за декілька годин.
«Зібрано на перший морський дрон. Він матиме назву Херсон»,- повідомив Федоров.
Окупанти вночі завдали удару по об’єкту критичної інфраструктури у Вінницькій області.
«11 листопада почалося з тривоги. Знову є влучення в один з об’єктів критичної інфраструктури Вінницької області», — повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.
Через нічні атаки окупантів на енергооб’єкти України у Києві та області в п’ятницю застосовували екстрені відключення електроенергії.
«Додатково застосовані екстрені аварійні відключення споживачів у м. Київ, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській областях. Це необхідно для підтримки стабільної роботи енергосистеми», — повідомили в Укренерго.
Крім того, вночі та зранку були застосовані екстрені відключення у Сумській, Харківській та Полтавській областях.
В усіх інших регіонах України продовжують діяти планові відключення.
У Києві компенсуватимуть 75% вартості генераторів для багатоквартирних будинків.
Як повідомили в КМДА, кошти повертатимуть за генератори, які придбають ОСББ, ЖБК чи Управителі у багатоквартирних будинках. Однак максимальна сума компенсації не перевищуватиме 80 тисяч гривень.
Міністерство енергетики доручило перевірити розподіл графіків планових відключень електроенергії через скарги бізнесу та побутових споживачів.
«Дуже важливо, щоб графіки відключень були складені справедливо і максимально чітко виконувались, адже це необхідно громадянам для планування робочих задач, хатніх справ, навчання дітей. Бізнес також потребує планування роботи в залежності від графіків електропостачання. Тому Міненерго ініціювало перевірки коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості», – заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.