Планові відключення світла застосовуються у четвер по всій Україні.
«Найбільший обсяг обмежень буде введено у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській областях», — повідомили в Укренерго.
Режим планових відключень діє:
З 06:00 до 24:00 у Києві та області, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській та Донецькій областях.
З 09:00 до 12:00 та з 16:00 до 21:00 в усіх інших областях України.
Генеральний директор субхолдингу ДТЕК D.Solutions (YASNO) Сергій Коваленко вважає, що повний блекаут в Україні можливий, але передумов для цього наразі немає.
«Він можливий. Але досягти повного блекауту в Україні скаженому сусіду буде непросто. Для цього потрібно буде розбомбити або всю генерацію, або всю інфраструктуру мереж — а це сотні енергетичних об’єктів по всій країні. З нашими ЗСУ та ППО це майже неможливо. На мій погляд, для блекауту зараз нема передумов, а ось зі стабілізаційними відключеннями нам ще доведеться жити. Тому дивимось за обстрілами», – зазначив він.
НАЕК Енергоатом призупиняє трудові договори з тими працівниками Запорізької АЕС, які підписали контракти з фейковим АТ «Експлуатаційна організація «Запорізька АЕС», створеним підрозділом «Росатому», але не звільняє їх.
«На сьогодні обмежена кількість людей підписала ці контракти. З цими людьми, про яких нам відомо, ми зупиняємо, не звільняємо їх, але зупиняємо укладені договори на роботу в нашій компанії «Енергоатом», — цитує президента «Енергоатома» Петра Котіна агентство «Інтерфакс-Україна».
За його словами, персонал ЗАЕС у більшості є проукраїнським. «Тому ми сподіваємося, що персонал цього не робитиме. Ми підтримуємо той персонал, який залишається стійким і відданим Україні та українській Запорізькій АЕС», — додав він.
Держспецзв’язку фіксує подальше зростання кількості кіберінцидентів та кібератак на державні інформаційні ресурси та обʼєкти критичної інформаційної інфраструктури України від початку війни.
«Основною метою хакерів є кібершпіонаж, порушення доступності державних інформаційних сервісів та знищення даних інформаційних систем. Фахівці Державного центру кіберзахисту зафіксували істотне зростання розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке дає можливість хакерам викрадати дані чи й взагалі знищувати їх», — підкреслюють в Держспецзв’язку.
Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запропонував бізнесу ділитися генераторами з мобільними операторами під час блекауту.
«Генератори допомагають мобільним операторам працювати під час блекауту, щоб люди були на зв‘язку. Але їх недостатньо, щоб забезпечити кожну базову станцію резервним живленням. Щоб вирішити це, можна об’єднати зусилля з іншим бізнесом, який працює поряд», — зазначив він.
За його словами, керівник торговельного чи офісного центру, який використовує стаціонарний промисловий генератор, може дозволити оператору підключити до нього базову станцію, що поблизу.
«Тоді під час блекауту мешканці навколо зможуть подзвонити близьким чи екстреним службам», — додав Федоров.
Посвідчення водія, яке було видано вперше і термін дії якого закінчився протягом воєнного стану та року після нього, залишається чинним в Україні.
«Якщо маєте обмежений час, то обміняти документ можна після припинення дії воєнного стану. Але якщо вирішили обміняти посвідчення водія, варто пам’ятати такі моменти: обмін документу вперше можна робити лише після закінчення строку його дії (наступного дня або пізніше); у період воєнного стану заміна водійського здійснюється без надання медичної довідки, лише паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення водія», — зазначили в МВС.
В Україні почав працювати офіційний сайт проекту єРобота. Відтепер кожен може отримати повну інформацію про умови надання грантів для старту або розвитку власної справи.
Урядовий проєкт єРобота має шість наступних напрямків:
-
-
Своя справа – створення або розвиток власного бізнесу (50-250 тис. грн). Надання гранту передбачає необхідність створення щонайменше одного робочого місця, подальшу роботу протягом трьох років та сплату податків до бюджету.
-
Свій сад – розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства (140-400 тис. грн на 1 гектар). Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га. Земля має бути у власності або оформлене право користуванні не менше ніж на 7 років. Умови надання гранту передбачають створення робочих місць, подальшу діяльність протягом щонайменше 5 років та сплату податків.
-
Своя теплиця – розвиток тепличного господарства (до 7 млн грн за 2 га, але не більше 70 % вартості проекту). На етапі подачі заявки необхідно надати проект майбутньої теплиці площею від 1,6 га до 2,4 га. Отримувач гранта має створити від 40 робочих місць, здійснювати діяльність більше 3 років та сплачувати податки.
-
Новий рівень – створення або розвиток переробного підприємства (8 млн грн за умови створення не менше 25 робочих місць). Грант покриває не більше 70% вартості проекту. Отримувач зобов’язаний надалі працювати понад 3 роки та створити до 25 робочих місць.
-
Старт в ІТ (перебуває на стадії розробки) – гранти на навчання ІТ-спеціальностям. Витратити кошти можна буде лише на визначених навчальних майданчиках. Умова надання – попередній досвід роботи щонайменше 18 місяців у будь-якій сфері та подальше продовження роботи в ІТ.
-
ІТ стартап (перебуває на стадії розробки) – гранти для ІТ-стартапів на всіх етапах їх розвитку (від 750 тис. грн до 3,5 млн. грн.). Кошти можна витратити на зарплати, маркетинг, R&D. Основна умова – створення щонайменше 5 робочих місць (на перших етапах роботи) та сплата податків.
-