електроблюз_новини_укренерго

Станом на 28 грудня дефіцит електроенергії в системі збільшився. Це пов’язано із зупинкою деяких блоків електростанцій через обстріл газової інфраструктури у східному регіоні.

«Водночас завдяки відносно теплій погоді вже четвертий день поспіль у нічні години не застосовуються обмеження споживання», — повідомили в Укренерго.

Зазначається, що наявної потужності в системі недостатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів в країні. У зв’язку з цим до всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень.

При цьому в Енергоатомі заявили, що всі 9 енергоблоків АЕС працюють на максимальній наявній потужності.


На Запорізьку АЕС приїхав чиновник адміністрації президента рф Сергій Кирієнко, МЗС України висловило протест.

«Розраховуємо на дієві та ефективні зусилля держав-членів МАГАТЕ, а також Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі у протидії злочинам РФ стосовно ядерних об’єктів України та цинічному нехтуванню діючих норм ядерної безпеки і захищеності», — зазначили в МЗС.

Також у відомстві закликали держави-партнери та інституції ЄС прискорити запровадження дієвих заходів реагування на триваючі злочинні дії РФ стосовно ядерних об’єктів в Україні.


Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має стати лідером у побудові сучасної «зеленої» енергетики, що дозволить створити децентралізовану енергосистему.

«Зараз, коли ворог поставив за мету знищити нашу енергетику, ми ставимо за мету стати лідером у трансформації нашої енергетики для протидії будь-яким загрозам: військовим, політичним, економічним або навіть кліматичним. Ми повинні стати, і станемо, лідером у побудові сучасної «зеленої» енергетики. Це дозволить створити децентралізовану енергосистему, яку не зруйнувати ракетними ударами», — цитує Зеленського агентство «Інтерфакс-Україна».

За його словами, сьогодні це небезпечно, коли міста залежать від кількох великих теплостанцій чи електростанцій. Сучасне місто потребує децентралізованих джерел енергії. Тільки «зелена» енергетика може це забезпечити.


Україна за останні два тижні домовилася про постачання понад 600 трансформаторів і генераторів.

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, йдеться про такі домовленості:

  • 7 автотрансформаторів від урядів Литви, Ірландії, Польщі;

  • 543 генератори потужністю понад 100 кВт від Німеччини, Норвегії, Іспанії;

  • 24 трансформатори від Фінляндії;

  • 45 трансформаторів від Азербайджану;

  • 19 потужних генераторів від Ізраїлю.

«Ми вдячні нашим друзям за допомогу! Разом ми пройдемо цю складну зиму і здолаємо російський терор», – зазначив міністр.


Укрпошта з 1 січня знизить тарифи на відправку посилок у Польщу на 75%.

«Підписав наказ, щоб з 1 січня тарифи на відправку посилок в Польщу через Укрпошта EMS сервіс були знижені на 75%. Але гаманець відсотками не виміряєш, тому до грошей. Посилка до 1 кг буде коштувати десь $6 / ≈ 240 гривень», — повідомив очільник компанії Ігор Смілянський.

За його словами, відправити посилки можна буде до майже будь-якого відділення Пошти Польської. Терміни доставки 7-14 днів.

Смілянський додав, що нові тарифи будуть доступні і для українських підприємців, що дозволить розширити горизонти для продажу української продукції.


Нова пошта з 1 січня змінює тарифи на доставку посилок.

Зазначається, що зміни до тарифів вносяться «зважаючи на стрибки цін на паливо та інші витрати».

Вартість доставки у відділення та поштомат відтепер буде розраховуватися однаково.

Крім цього, Нова пошта» скасовує додаткову плату за повернення товару відправнику після перевірки у відділенні і тепер вона буде безкоштовною. Раніше це коштувало 20 грн.

Тариф на доставку документів у фірмовому картонному конверті у відділення та поштомат становитиме 55 грн.

Посилка між відділеннями та поштоматами по місту:

  • до 2 кг — 50 грн
  • до 10 кг — 80 грн
  • до 30 кг — 120 грн.

Посилка між відділеннями та поштоматами по Україні:

  • до 2 кг — 70 грн
  • до 10 кг — 100 грн
  • до 30 кг — 140 грн.

Доплата за доставку/забір кур’єром:

  • для відправлень до 30 кг — +35 грн до тарифу;
  • за кожні 100 кг для відправлень понад 30 кг — +100 грн до тарифу.