Укренерго з 6:00 2 листопада ввело в дію графіки стабілізаційних відключень у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській та Полтавській областях.
З 11:00 Укренерго вимушено ввело додаткові обмеження на електропостачання у Сумській, Харківській та Полтавській областях.
«На жаль, графіків погодинних відключень сьогодні для підтримки стабільної роботи енергосистеми недостатньо. Дію графіків погодинних відключень в цих областях тимчасово припинено», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що обмеження споживання електроенергії необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян.
Укрпошта не планує припиняти роботу в умовах, коли немає електрики або зв’язку, тому закуповує генератори та встановлює Starlink на базових точках.
Генеральний директор компанії Ігор Смілянський додав, що Укрпошта може надавати такі послуги, як оплата комунальних платежів, видача пенсій та соціальних платежів, оформлення усіх типів відправлень, а також продаж товарів першої необхідності.
НАЕК Енергоатом оцінює вартість зруйнованого і пошкодженого окупантами майна, інфраструктури Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів в Енергодарі у понад 28 млрд грн.
«Остаточний розмір втрат і збитків, завданих Запорізькій АЕС росією, буде визначений після деокупації станції та повної перевірки й інвентаризації всього майна. НАЕК Енергоатом вживатиме всіх заходів, задля відшкодування всієї шкоди та збитків», — зазначили в Енергоатомі.
Укренерго просить збільшити доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з країн Європи з нинішніх 500 МВт до 1000-1500 МВт.
«Тоді ми потенційно могли би, при потребі, імпортувати електроенергію з європейських країн», — сказав голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.
Нагадаємо, Кудрицький 24 жовтня повідомив, що європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила потужність комерційних обмінів між Україною та Європою до 400 МВт для експорту та до 500 МВт для імпорту ресурсу. Тоді він зазначав, що Україна ще не розпочала імпорт електроенергії, але технічна можливість для цього є, як і можливість запиту аварійної допомоги з ЄС.
Два енергоблоки Запорізької атомної електростанції перевели у стан гарячого зупину, що дозволило відновити теплопостачання в тимчасово окупованому Енергодарі. Також у житлових будинках міста з’явилася гаряча вода.
«Наразі температура води становить 51 градус за Цельсієм. Цього недостатньо для забезпечення Енергодару теплопостачанням та гарячою водою в повному обсязі. Однак навіть така температура дає можливість уберегти комунальні мережі міста від пошкодження у разі настання холодів», — повідомила пресслужба Енергоатома.
Нагадаємо, ще з травня тепло- та водопостачання енергодарців забезпечує Запорізька АЕС, а не Запорізька ТЕС, яку через терористичні дії російських окупантів довелося зупинити. Внаслідок постійних обстрілів ЗАЕС військовими рф та руйнування енергетичної інфраструктури 11 вересня Запорізька АЕС була повністю зупинена.
У додатку Дія відтепер можна перевірити нотаріальний документ з QR-кодом. Це пришвидшує процес перевірки документації та надає надійний захист від підробок.
«Відтепер довіреність, договір оренди авто та заява, на якій засвідчується справжність підпису, нотаріуси можуть формувати з QR-кодом. А для їх перевірки потрібно зчитати QR-код сканером у застосунку Дія», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Він додав, що працює все дуже просто і тепер не потрібно робити сканкопії чи додатково звертатися до нотаріуса. До того ж документи з QR-кодом захищені від підробок.
«Наприклад, вам потрібно відкрити рахунок в банку через довірену особу. Вона приходить в банк і надає довіреність, на який нанесений QR-код. Далі співробітник зчитує його QR-код сканером у Дії. Потім вам і довіреній особі надходить запит на передачу електронної копії документа банку. Хтось із вас має підтвердити його в Дії. Це все! Працівник банку отримує електронну копію вашого документа, перевіряє її й одразу ж може відкрити рахунок», — пояснив міністр.
Єврокомісія 1 листопада ухвалила рішення виділити Україні 25,5 млн євро на підтримку енергосистеми, а також надати енергообладнання «на мільйони євро».
«ЄС разом із державами-членами та приватними компаніями поставить в Україну енергетичне обладнання для надзвичайних ситуацій на мільйони євро, але рівень підтримки має бути збільшений у світлі ескалації російської агресії», — зазначили у пресслужбі ЕК.