електроблюз_автомат_вимикач

Автоматичний вимикач — пристрій захисту електропроводки при коротких замиканнях та перенавантаженні мережі.

Вибір автоматичного вимикача для електричних систем теплої підлоги, серйозний і відповідальний момент для її безпечної роботи, тому обирати його потрібно ретельно.

електроблюз_автомат_вимикач

Основні параметри підбору автомата під теплу підлогу:

  • питома потужність теплої підлоги;
  • площа зрізу кабелю електропроводки.

Якщо на об’єкті передбачаються декілька систем теплої підлоги, то найправильнішим рішенням буде підключення окремого автоматичного вимикача для кожної з цих систем. І нехай це й дещо затратно та трудомістко, але це найбезпечніший та найбільш коректний варіант.

Приклади підбору автомата для теплої підлоги за номінальним струмом:

  • автоматичний вимикач на номінал 10А.

Автомат з номіналом 10А встановлюється при використанні нагрівальної секції потужністю до 2200 Вт, при цьому застосовують багатожильні мідні кабелі зрізом від 1,5 мм.

  • автоматичний вимикач на номінал 16А.

Автомат номіналом 16А використовується при підключенні секції теплої підлоги з потужністю в діапазоні 2200 — 3500 Вт, при цьому для підключення використовують мідний кабель зрізом 2,5 мм.

електроблюз_автомат_вимикач

Вибір класу спрацьовування для автоматичного вимикача

Крім потужності, на яку розрахований автомат для теплої підлоги, слід враховувати ще одну характеристику — клас спрацьовування. Для житлових приміщень використовують класи В та С.

  • Клас В — розрахований на короткочасні перевантаження у 3-5 номінальних показників струму.
  • Клас С — розрахований на поріг спрацьовування 5 — 10 номіналів.

Які ще захисні пристрої використовуються для підключення теплої підлоги?

Для того, щоб убезпечити себе від ураження струмом при можливому його витоку, крім автоматичних вимикачів, встановлюють пристрій захисного відключення або ПЗВ. ПЗВ спрацює та розірве електричний ланцюг при його пошкодженні або пошкодженні нагрівального кабелю. Установка ПЗВ проводиться в приміщеннях з високою вологістю, таких як ванни та санвузли, сауни, балкони та відкриті майданчики.

електроблюз_автомат_вимикач

Але є ще один пристрій, що поєднує в собі функціонал автоматичного вимикача та ПЗВ — диференціальний автомат. 

Цей пристрій користується попитом, оскільки має декілька переваг. Дифавтомат займає менше місця в щитку, його простіше підключити до системи, його ціна менше, ніж сукупна вартість автоматичного вимикача та ПЗВ.

Купити електричні системи теплої підлоги, теплорегулятори, а також автоматичні вимикачі, ПЗВ та дифавтомати можна в інтернет-магазині EZ Electro.