електроблюз_новини_відключення

У Києві повністю відновили водо- та електропостачання, проте віялові відключення продовжуються через дефіцит в енергосистемі. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Вимкнення застосовують, оскільки дефіцит в енергосистемі після варварських атак агресора значний», — зазначив він.

Нагадаємо, у понеділок, 31 жовтня, російські окупанти знову атакували критичну інфраструктури України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ракети та дрони, випущені росіянами у понеділок по території України, атакували 10 регіонів та пошкодили 18 об’єктів, більшість із яких – енергетичні.

Близько 20 тисяч абонентів залишаються без електропостачання у Київській області після того, як окупанти пошкодили об’єкти критичної інфраструктури в понеділок. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Крім того, він повідомив, що з 6:15 ранку по регіону почалися планові стабілізаційні вимкнення.

Укренерго ввело обмеження електропостачання в Києві та семи областях для усунення наслідків атак РФ. Про це повідомила пресслужба компанії.

Так, з 6:00 світло почали вимикати у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській та Полтавській областях.

«Тимчасові контрольовані обмеження всіх категорій споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, підтримати стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян. Це дає можливість енергетикам якомога швидше відновити ушкоджені енергооб’єкти, балансувати систему та забезпечувати енергоживленням споживачів», — зазначили в Укренерго.

ДТЕК оприлюднив нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії у Києві. Щоб дізнатися, коли найімовірніше в будинку зникне світло, треба ввести у графіку свою адресу.

Зазначається, що можлива невелика похибка у часі в межах 30-40 хвилин для перепідключення електропостачання між групами.

Крім того, у ДТЕК додали, що якщо енергосистема працюватиме коректно – відключення взагалі не застосовуватимуть.

Київ задля економії електроенергії з середи, 2 листопада, відмовляється від тролейбусів, замість них курсуватимуть автобуси. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Робимо це, щоб зменшити навантаження на енергосистему та економити електрику. Дякую киянам, які свідомо ставляться до ситуації і заощаджують електроенергію вдома та на робочих місцях», — зазначив він.

Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила в інтерв’ю агентству «Уніан», що країни-члени Європейського Союзу теоретично можуть допомогти Україні з поставками електроенергії.

«У нас є необхідні передумови для того, щоб ЄС постачав електроенергію до України. Перший крок був зроблений ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, у чому багато хто сумнівався», — повідомила вона.

Через постійні відключення електроенергії продаж генераторів та повербанків в Україні зріс у 10 разів у вересні 2022 року порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Про це повідомила мережа національного маркетплейсу «АЛЛО».

Найчастіше українці обирають компактні генератори 2,5-2,8 кВт. Власники приватних будинків надають перевагу двопаливним генераторам, дизельним і бензиновим, 5,5 кВт і більше.

Придбати генератор за доступними цінами можна у компанії Атоменергоспецзахист.