Минэкоэнерго-АЭС-майнинг-криптовалют

Своє креативне рішення залучити вітчизняні АЕС до майнінгу криптовалют Мінекоенерго пояснює надлишком електроенергі, профіцитом виробництва атомної генерації.

Про це відомство повідомляє на своєму сайті.

Ситуація в енергетиці країни, вважають у Мінекоенерго, зумовлена, в тому числі й впливом пандемії COVID-19 на національну економіку.

«Для української енергетики це означає більш серйозні виклики, на які держава, влада і суспільство мають реагувати оперативно, застосовувати нові підходи, адже йдеться про майбутнє України як модернової держави. Наразі для бізнесу вкрай важливо швидко зреагувати на виклики, а завдання держави – створити зрозумілі правила та комфортні умови, аби бізнес міг діяти як драйвер суспільного та економічного розвитку», – йдеться в повідомленні.

Логіка Мінекоенерго полягає в тому, що атомні станції можна «реально трансформувати в «актив». «Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют. Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку», – таким чином роз’яснюють свою позицію в міністерстві.

Серед таких рішень у Міністерстві енергетики та захисту довкілля розглядають, зокрема, створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС.

«В «Енергоатомі» було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проектом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД. У перспективі такі дата-центри можуть бути самоокупними», – відначають у Мінекоенерго.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.