Электроблюз-Nefco-Канев-термомодернизация

У Каневі впровадили заходи з енергоефективності, які сприяли модернізації навчальних закладів та покращенню навчального середовища для дітей міста.

Про це повідомляє Північна екологічна фінансова корпорація Нефко, передає Електроблюз.

Реконструкція та заходи з енергоефективності були впроваджені у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №6 та дошкільному навчальному закладі №6 «Теремок».

Зокрема, в будівлях утеплено стіни, замінено двері та вікна. Крім того, в дитячому садку замінено дах, а у школі виконано теплоізоляцію та замінено системи опалення та вентиляції. В рамках реконструкції даху було вилучено близько 5 тон демонтованих матеріалів, що містять шкідливий для здоров’я азбест. Також відповідно до політики Нефко та правил ЄС було замінено та утилізовано близько 1000 ртутних ламп.

Электроблюз-Nefco-Канев-термомодернизация-1

«Сьогодні школа № 6 та дошкільний заклад №6 демонструють приклад наявності усіх належних умов для приємного навчання та роботи. Сучасний центр освіти приваблює і батьків: кількість дітей, яких було зараховано до 1 класу школи №6 лише за останній рік, зросла майже вдвічі. Дотримуючись європейських стандартів енергоефективності, ми завдяки підтримці та коштам від Нефко та інших сторін змогли забезпечити комфортні умови навчання наших дітей та розпочати процес оптимізації навчальних закладів в усьому місті», – зазначив мер міста Канів Ігор Ренькас.

Загальний бюджет проєкту становить 26 млн грн. (приблизно 835 000 євро). 500 000 євро було надано зі сторони Нефко з Фонду енергозбереження, 200 000 євро було профінансовано з гранту від Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна, а муніципальний внесок склав 135 000 євро.

«Це наш перший реалізований проєкт в Україні, який було профінансовано за допомогою гранту Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна. Співпраця з міською адміністрацією дала плідні результати, і зусиллями всіх причетних сторін нам вдалося реалізувати перші енергоефективні інвестиції в Каневі», – прокоментувала менеджерка проєкту та експертка з техніко-економічних питань представництва Нефко в Україні Анна Мінакова.

Окрім того, впровадження теплоізоляції у дитячому дошкільному закладі та школі було підтримано зі сторони Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, яка забезпечила 21 вентиляційну систему рекуперацією тепла.

Впроваджені заходи з енергоефективності сприятимуть скороченню споживання енергії та економії витрат для міста. Так, щорічне використання електроенергії зменшиться на 7,8 МВт/год, а економія тепла становитиме 830 МВт/год. Це дозволить збільшити економію енергії на 65% порівняно з ситуацією до реконструкції. Реалізовані зміни допоможуть заощаджувати для міста 106 000 євро (3,5 млн грн) на рік та скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на 300 тон.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.