Майже 1 тисячу трансформаторів різної потужності, приблизно 5 тисяч бензинових та дизельних генераторів потужністю до 100 кіловат та понад 100 автотрансформаторів передали Україні партнери для відновлення енергосистеми України.
«Станом на сьогодні залучена допомога становить близько 1000 трансформаторів різної потужності, понад 100 автотрансформаторів, близько 5000 бензинових та дизельних генераторів потужністю до 100 кіловат, майже 500 генераторів більшої потужності, майже 5000 кілометрів кабелю, а також тисячі одиниць запчастин для ремонту електромережі, сотні теплових гармат та обігрівачів», — цитує міністра закордонних справ Дмитра Кулебу агентство «Інтерфакс-Україна».
Він наголосив, що МЗС продовжує працювати з партнерами над залученням ще більшої кількості допомоги, координацію процесу здійснює прем’єр-міністр.
Найбільше порушень графіків відключення світла виявили у Києві та п’яти областях.
Як повідомляє пресслужба Кабміну, Держінспекція енергетичного нагляду під час першого етапу позапланових перевірок обленерго зафіксувала 193 порушення при застосуванні графіків відключень електроенергії.
Найпоширеніші з них:
-
порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
-
застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
-
відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
-
недотримання тривалості відключення;
-
відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
Лідерами щодо виявлених порушень є Волиньобленерго, ДТЕК Київські регіональні електромережі, Полтаваобленерго, ДТЕК Київські електромережі, Тернопільобленерго та Чернігівобленерго.
Водночас найменше порушень зафіксовано в Прикарпаттяобленерго, Харківобленерго та Кіровоградобленерго.
На операторів системи розподілу складені відповідні акти щодо порушень. Порушення мають бути усунені до 31 грудня. У разі невиконання приписів будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.
З січня українці зможуть безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп на заміну старих ламп розжарювання на Укрпошті.
«Наразі, щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, в тому числі нетрадиційні, заходи з енергоефективності. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції», — зазначила перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.
Римський Колізей та Сіднейська опера, головні різдвяні ялинки Нью-Йорка та Лондона: понад 60 всесвітньо відомих локацій 21 грудня вимкнуть світло на знак солідарності з народом України.
«Ціль — привернути увагу та закликати донатити через UNITED24 на генератори для українських лікарень. Акція проходить на тлі візиту Президента Володимира Зеленського до США. Кожен публічний заклик — від Колізею чи мерій європейських міст — це не тільки увага до проблем України в передріздвяний час, але й пожертви», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, зараз люди та компанії з усього світу пожертвували на генератори вже понад 2 млн доларів. Підтримати збір можна за посиланням.
Розвиток відновлюваної енергетики допоможе забезпечити енергопостачання в Україні та зробить енергетичну систему менш вразливою до російських обстрілів.
«Федеральний уряд зараз докладає зусиль на всіх рівнях для забезпечення швидкого постачання запасних частин. Але нам потрібно зробити крок далі, а не тільки зберігати або відновлювати систему, успадковану з радянських часів. З попелу має постати щось нове і краще. Більше децентралізованих рішень на базі відновлювальної енергії допоможуть забезпечити енергопостачання в Україні», — заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
Вона зазначила, що в такому випадку українська енергосистема не буде настільки вразливою при влучанні у деякі вузлові пункти енергетичної системи.
Також вона додала, що збільшення енергоефективності в будівлях і у промисловому виробництві дозволить зменшити залежність від викопного палива.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, проведе позапланові перевірки 12 операторів систем розподілу, на які надійшло найбільше скарг від клієнтів.
Як повідомили у НКРЕКП, до комісії надходять численні звернення споживачів електроенергії щодо несправедливого розподілу графіків відключень – споживачі вказують, що ОСР відключають певні об’єкти постійно та на тривалий час, а певні об’єкти відключають на значно менш тривалий час або взагалі не відключають.
Так, комісія проведе позапланові виїзні перевірки Вінницяобленерго, Волиньобленерго, Закарпаттяобленерго, ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Київські регіональні електромережі, Львівобленерго, ДТЕК Одеські електромережі, Тернопільобленерго, Хмельницькобленерго, Черкасиобленерго, Чернівціобленерго та Полтаваобленерго.
У НКРЕКП наголосили, що відповідно до вимог законодавства при застосуванні аварійного розвантаження ОСР не повинен допускати дискримінацію між користувачами та має забезпечувати максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.