Енергоблок-тисячник АЕС, що був виведений з ладу після ракетного обстрілу 23 листопада, підключили до енергомережі. 

“Це черговий крок до стабільності енергосистеми. Всі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, які знаходяться на підконтрольній Україні території, працюють для забезпечення потреб населення та економіки країни”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

В Енергоатомі додавли, що завдяки підключенню цього енергоблоку енергосистема отримала додаткових 1000 МВт електроенергії.


Верховна Рада дозволила українським підприємцям зберігати до 2 тисяч літрів пального для генераторів без ліцензії.

Про більші обсяги треба буде повідомити по декларативному принципу податкову.


Європа профінансує близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок для України.

Як повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, якщо встановити 50 млн таких лампочок — це збереже до 1 ГВт електроенергії, що дорівнює річній роботі однієї АЕС.


Канада подарує Україні 50 освітлювальних веж, які спростять енергетикам ремонт мережі у нічний час. 

Як повідомила посол України в Канаді Юлія Ковалів, 15 таких генераторних освітлювальних веж заввишки вісім метрів вже прибули до України.

електроблюз_канада_генератор


Під час атаки дронів у середу жоден об’єкт енергетичної інфраструктури не зазнав ушкоджень, але ситуація в енергосистемі України все ще залишається складною.

“Зберігається значний дефіцит електроенергії. Найскладніша ситуація на сході — через майже щоденні обстріли енергооб’єкти постійно зазнають пошкоджень. Ремонтні роботи сповільнюються через небезпеку для життя ремонтників”, — повідомили в Укренерго.


Україна очікує рішення ENTSO-E для збільшення імпорту електроенергії з Європи, щоб покрити дефіцит електроенергії в системі.

“Електроенергія на сьогодні у Європі є, вона доступна. Водночас через російські обстріли в українській енергосистемі є дефіцит, який би ми хотіли максимально покрити за рахунок можливого імпорту”, — повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, одне з ключових питань імпорту електроенергії — його фінансування.

“Однак, важливо мати ще одне рішення — рішення ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передачі електроенергії — ред.), яке б дозволило нам збільшити можливості з імпорту. На сьогодні ми обмежені в обсягах, які значно менші нашої технічної спроможності”, — наголосив міністр.


Міністерство економіки анонсувало програму безплатного обміну застарілих лампочок розжарювання на нові світлодіодні.

Загалом у рамках цієї програми планується замінити 50 млн лампочок. Це має суттєво скоротити навантаження на енергосистему.

“Такий простий спосіб, як заміна ламп живлення на енергоощадні LED-лампи, може допомогти нам споживати на 7-10% менше електроенергії в момент пікового навантаження”, – зазначила перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.


Вимушені переселенці тепер можуть у Дії змінити місце проживання та скасувати статус ВПО.

“Просто натискаєте на меню своєї довідки ВПО в Дії необхідну послугу — Змінити адресу фактичного проживання або Скасувати статус ВПО. Важливо фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію”, — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він наголосив, що тепер переселенцям не потрібно йти до держорганів, заповнювати купу документів та чекати на рішення чиновника.