Компанія Schneider Electric, провідний світовий постачальник цифрових рішень з управління електроенергією та автоматизації, третій рік поспіль включається до індексу організації Bloomberg Gender-equality Index.
До переліку входять 325 організацій з різноманітних сфер з ринковою капіталізацією більше 1 млрд доларів США. Schneider Electric – одна з 16 компаній промислового сектора.
«Ось вже третій рік поспіль наше прагнення до гендерної рівності отримує офіційне визнання – це значна відзнака для нас, – говорить Голова ради директорів і президент компанії Schneider Electric Жан-Паскаль Трікуар. – Рівноправ’я – основний пріоритет компанії. Ми пишаємось тим, що розвиваємо інклюзивну культуру, де жінки-керівники мають широкі можливості і займають важливе положення в організації. Ми ставимо перед собою чіткі цілі в питаннях рівноправ’я. Наприклад, ми прагнемо до того, щоб в кожній керівній групі було мінімум 30% жінок. Статева рівність – невід’ємна частина культури нашого бізнесу і одинз його пріоритетів».
Ситуацію в українському офісі прокоментував генеральний директор «Шнейдер Електрік Україна» Михайло Бубнов: «Як і корпорація, останні роки ми приділяємо велику увагу темі гендерної рівності на робочих місцях. Жінки та чоловіки мають рівні можливості для кар’єрного росту, усе залежить від особистої мотивації людини та її цілей. До речі, в українському офісі працює 64% чоловіків та 36% жінок. У планах на 2020 рік продовжити тенденцію та максимально наблизитися до рівного співвідношення обох статей у компанії».
Завдяки прихильності до гендерної рівності і прозорої звітності
Індекс Gender-equality Index, створений Bloomberg в 2016 році, надає інвесторам і керівникам компаній порівняльні дані про гендерну рівність в найбільших організаціях світу. Він складений на основі інформації, розкритої компаніями в ході детального опитування в 2018 р. Індекс дозволяє оцінити політику гендерної рівності, прозорість даних і можливості співробітників-жінок в різних організаціях по всьому світу. Schneider Electric розкрила інформацію, пов’язану з її політикою відносно гендерної рівності, довівши, що підтримує рівноправ’я у всіх своїх підрозділах (компанія веде діяльність більш ніж в 100 країнах.
«У 2020 році до Gender-equality Index увійшло 325 компаній. Вони продемонстрували прагнення до прозорості і надали вичерпні дані про гендерну рівність. Розкриття корпоративної статистики і політики – перший важливий крок до досягнення рівності жінок та чоловіків у всьому світі», – заявив голова ради директорів Bloomberg Пітер Грауер.
Високі показники підкріплені конкретними досягненнями
Індекс включає 75 питань, що охоплюють п’ять ключових областей: кадрові резерви жінок-керівників і фахівців, рівність і гендерний паритет в оплаті праці, інклюзивна культура, політика відносно сексуальних домагань і орієнтованість на жінок. Компаніям нараховуються бали залежно від міри розкриття інформації і якості даних.
Schneider Electric отримала високі оцінки по інклюзивній культурі і орієнтованості на жінок. Компанія досягла таких результатів завдяки безлічі оптимізуючих ініціатив і забезпеченню рівних можливостей скрізь і для всіх. Зокрема, вона підтримує:
• прагнення керівництва до створення інклюзивної корпоративної культури і дотримання політики гендерної рівності в рамках ініціативи He For She Impact 10x10x10 організацій «ООН-жінки», а також суворе дотримання принципів цієї організації з боку генерального директора і керівників національних підрозділів.
• розширення прав і можливостей жінок за допомогою глобальної політики і практики. До кінця 2018 року ініціатива Global Family Leave Policy (забезпечення оплачуваної декретної відпустки і відпустки у зв’язку із смертю члена сім’ї) була повністю упроваджена більш ніж в 59 країнах, ставши доступною для 75% наших співробітників. До кінця 2020 року планується підвищити цей показник до 100%. Також в 50 країнах була реалізована політика рівності в оплаті праці, зараз вона охоплює 92% всіх співробітників. До 2020 року планується збільшити цей показник до 95%.
• інвестиції в професійне навчання жінок в рамках корпоративної програми Access to Energy Training&Entrepreneurship. Хороший приклад – ведуча веб-серіалу Schneider Electric Tomorrow Rising Йейе. Вона хоче стати висококваліфікованим інженером. Ми стежимо за її успіхами з початку її навчання в Лагосі (Нігерія) до захисту дипломної роботи.
Прихильність компанії принципам різноманітності і інклюзивності
Окрім Bloomberg Gender-equality Index Schneider Electric була відзначена і в інших престижних рейтингах 2019 року.
Компанія увійшла до ТОП-50 організацій в рейтингу Financial Times (Financial Times Diversity Leaders 2020 Report), який оцінює успіхи щодо питання різноманітності на всіх рівнях. Також Schneider Electric зайняла перше місце серед компаній промислового сектора в рейтингу гендерної рівності Equileap (Equileap’s Gender Equality Report), що відображає прогрес в досягненні рівноправ’я різних статей на робочому місці. Schneider Electric була включена до ТОП-50 організацій індексу Universum (Universum’s Diversity&Inclusion Index), у якому відмічені працедавці, що відстоюють принципи різноманіття і інклюзивності. Крім того, компанія отримала нагороду 2019 Catalyst Award за сміливі ініціативи з підтримки кар’єрного зростання співробітників-жінок.