Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина

Компанія Шнейдер Електрик Україна (ШЕУ) підписала меморандум про співпрацю з Національним антарктичним науковим центром, повідомляє Електроблюз.

Документ підписали генеральний директор Шнейдер Електрик Україна Михайло Бубнов, з боку Центру – заступник директора В’ячеслав Марченко. Сама церемонія пройшла в сучасному «шнейдеровськом» Innovation Hub, де представлені фірмові рішення компанії в області промислової автоматизації та електротехніки.

Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина-меморандум-4

Цій події передувала коротка, але яскрава історія взаємин всесвітньо відомого бренду з антарктичної станцією «Академік Вернадський». Нагадаємо, ШЕУ на початку цього року, про що писав свого часу Електроблюз, взяла участь у благодійному проекті з модернізації електроустаткування станції. Причому компанія не тільки безкоштовно передала модульне обладнання зі своєї нової лінійки Resi9, а й взяла участь у його установці. Для цього фахівець Шнейдер Електрик Україна Ігор Пономарьов виконав величезний шлях до Антарктиди, щоб здійснити свою місію – матеріал про цю експедицію читайте на нашому сайті найближчим часом.

Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина-меморандум

Судячи з того, що сторони вирішили формалізувати свої відносини, досвід спільної роботи виявився успішним, і історія отримала своє продовження.

«Ми дуже раді, що своїм скромним внеском допомогли українській науці модернізуватися, не побоюся цього слова – діджіталізуватися, – зазначив Михайло Бубнов. – Взагалі, це була божевільна ідея і прекрасно, що ми змогли навколо неї зібратися. Здорово, коли дві креативних компанії людей об’єднуються, допомагають один одному й створюють ефективну колаборацію».

Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина-меморандум-1

За його словами, зроблені тільки перші кроки. Тоді як технології і рішення компанії дозволяють повністю модернізувати антарктичну станцію і вивести її в подальшому на сучасний рівень.

У свою чергу, В’ячеслав Марченко висловив надію, що за допомогою фахівців компанії вдасться професійно розвивати систему електропостачання станції на Південному полюсі.

«Не хочеться, щоб це були якісь тимчасові варіанти, – сказав він, – а хочеться, щоб було зроблено, як треба. Саме тому ми звернулися до поважної компанії Шнейдер Електрик Україна. Я переконаний, робота на станції – це не аматорство, до неї повинні бути залучені фахівці. ШЕУ одна з кращих компаній в своєму напрямку. І всі про це знають».

Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина-меморандум-6

В якості одного з найближчих завдань, яке підлягає вирішенню, В’ячеслав Марченко позначив впровадження правильно спроектованої системи блискавкозахисту. Крім того, в планах заміна зовнішніх електричних комунікацій протягом двох-трьох років, монтаж нової електрощитової. А ще замдиректора Центру мріє про те, щоб Шнейдер Електрик Україна допомогла в оцифруванні креслень та іншої документації.

«Дуже приємно, – продовжив В’ячеслав Марченко, – що український бізнес звернув увагу на нашу станцію, має можливість відривати своїх фахівців від того, щоб заробляти гроші, і трохи допомагати українській науці, національним проектам. Це дуже важливо, оскільки ми живемо в Україні і будь-який національний проект – загальне досягнення і людей, і компаній. Чим більше буде розвиватися станція, тим більше будуть знати про неї, її досягнення за кордоном, що відіб’ється і на країні, і на бізнесі. А це зрештою повага, розвиток, нові контакти, в тому числі міжнародні».

Далі – буде…

Электроблюз-Шнейдер-Электрик-Украина-меморандум-7

Нагадаємо, українська станція «Академік Вернадський» розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції – проведення наукових досліджень.

Станцію засновано Британією в 1947 році, в лютому 1996-го передано Україні. Під час її передачі перша українська антарктична експедиція (1996—1997 рр.) сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.

Сергій Негребецький, головний редактор журналу Електроблюз.