Електроблюз-Україна-може-отримати-137,5-млн-євро-на-енергоефективні-проєкти-від-фонду-Е5Р

Як повідомили в міненерго, Україна може отримати від фонду фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P 137,5 млн євро.

За інформацією відомства, кошти можуть бути використані разом із кредитами від міжнародних фінансових інституцій для підтримки інвестицій у проєкти з підвищення енергоефективності.

«Одним із пріоритетів України є реалізація цілей європейського зеленого курсу, підвищення енергоефективності, екологізація та декарбонізація нашої енергетики. Співпраця з фондом Е5Р – це довгострокове співробітництво і конкретні інвестиційні проєкти щодо модернізації інфраструктури, зокрема централізованого теплопостачання та фонду громадських будівель. Реалізація таких проєктів сприятиме зменшенню викидів парникових газів, зниженню енергоємності промисловості та наближає нас до досягнення глобальних кліматичних цілей», – наголосила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна в ході щорічній асамблеї вкладників фонду E5P.

Нагадаємо, E5P – це багатосторонній фонд, який підтримує низка донорів і міжнародні фінансові установи. В жовтні Україна ратифікувала угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі нашої країни в роботі фонду, яка забезпечить продовження співпраці до 2029 року.

Під час попереднього співробітництва донори E5P надали Україні майже 120 млн євро для 25 муніципальних проєктів із загальним обсягом інвестицій на суму понад 961 млн євро.

Як раніше повідомляв Електроблюз, в 2022 році на енергоефективність в Україні буде виділено 5,5 млрд грн.