Електроблюз-атомна енергетика - це декарбонізоване майбутнє України
Керівник НАЕК «Енергоатома» Петро Котін (праворуч), президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман (ліворуч), міністр енергетики Герман Галущенко і тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіни Квін (у центрі).

Держава вважає атомну енергетику основою енергетики країни. На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко на міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

Про це повідомила пресслужба міненерго, передає Електроблюз.

«Ми змінили ставлення до атомної генерації, держава вважає атомну енергетику основою енергетики країни. Енергетична криза, яка зараз відбувається в Європі і в світі, підштовхує до розуміння, що саме атомна енергетика – це наше декарбонізоване майбутнє. Це майбутнє з точки зору стабільності, надійності, безпеки та нових можливостей, зокрема, розвитку малих модульних реакторів», – наголосив Герман Галущенко.

Він нагадав, що НАЕК «Енергоатом» та американська компанія NuScale у вересні підписали меморандум щодо вивчення можливості будівництва малих модульних реакторів в Україні.

«Найкращі компанії світу сьогодні працюють над розробкою малих модульних реакторів. Дуже приємно, що Україна може зіграти ключову роль у розвитку цих технологій», – зазначив міністр.

За його словами, Україна має дуже потужний кадрових потенціал для розвитку атомної енергетики.

«У НАЕК «Енергоатом» працюють понад 35 тисяч співробітників. Це фахові, віддані, професійні люди, які можуть давати приклад для багатьох країн, зокрема, й для тих, які тільки починають свій шлях у атомній енергетиці», – наголосив Герман Галущенко.

Міністр також зазначив, що цього опалювального сезону атомна генерація готова працювати 14-ма блоками, а у лютому буде можливість запустити також 15-й блок.

«Ми забезпечимо стабільне проходження опалювального сезону – ми в цьому впевнені», – наголосив він.

Крім того, під час конференції керівник НАЕК «Енергоатома» Петро Котін та президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман за участі Германа Галущенка і тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін підписали угоди, що передбачають реалізацію проєктів з будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000. Це було зроблено в контексті підписаного в вересні меморандуму між НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse.

Як раніше повідомляв Електроблюз, НАЕК «Енергоатом» – драйвер інновацій в Украині.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.