електроблюз_новини_усик

Боксер Олександр Усик передав $50 тисяч на генератори для українських лікарень.

United24 продовжує масштабний збір по всьому світу, щоб допомогти героїчним українським медикам, які рятують життя при світлі ліхтариків.


Україна у листопаді різко збільшила імпорт пального та генераторів.

«Головними чинниками зростання імпорту стали нафтопродукти, яких імпортовано 672 000 тонн, на 111 000 тонн більше. І генератори, на які українці витратили $119 млн, у 2,5 раза більше, ніж у жовтні. Попри негативний тиск на торгове сальдо, ці показники свідчать про інтенсивне постачання товарів, необхідних для проходження зими в умовах потенційного блекауту», — повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка.


Окупанти зруйнували найсучаснішу високовольтну електропідстанцію України – ПС 500 кВ «Кремінська» в Луганській області.

«В 2020 році ми побудували і ввели в роботу високовольтну підстанцію, аналогів в Європі якої немає. Вона була необхідна в системі для того, щоб забезпечувати надійне енергоживлення для близько 500 тис споживачів, які потерпали від постійних перебоїв зі світлом через обстріли з 2014 року», — повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За його словами, нещодавно ЗСУ деокупували територію підстанції, вона майже повністю знищена.


Енергоатом звільнив заступника головного інженера ЗАЕС Юрія Чернічука після появи інформації про його співпрацю з окупантами.

«Сьогодні, 1 грудня 2022 року, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін підписав наказ про звільнення заступника головного інженера ВП ЗАЕС Юрія Чернічука, який також виконував обов‘язки головного інженера станції. Таке рішення пов‘язане із наявністю підтвердженої інформації про колабораційну та зрадницьку діяльність Юрія Чернічука на користь окупантів», — повідомили в Енергоатомі.

Раніше ЗМІ повідомили, що окупанти призначили Чернічука новим директором тимчасово окупованої Запорізької АЕС.


Ілон Маск заявив, що клінічні випробування на людях безпровідного мозкового чипу, розробленого його компанією Neuralink, розпочнуться протягом шести місяців.

Як пише Reuters, компанія розробляє інтерфейси мозкових чипів, які можуть дозволити пацієнтам з обмеженими можливостями знову рухатися та спілкуватися. Також Маск зазначив, що чипи допоможуть людям бачити.

Компанія Neuralink, розташована в Сан-Франциско та в Остіні, штат Техас, останніми роками проводила випробування на тваринах, намагаючись отримати дозвіл від Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) для початку клінічних випробувань на людях.

«Ми хочемо бути надзвичайно обережними та впевненими, що він добре працюватиме, перш ніж поміщати пристрій в людину… Спочатку прогрес, особливо щодо людей, здаватиметься, можливо, жахливо повільним, але ми паралельно робимо все, щоб масштабувати його… Отже, теоретично прогрес має бути експоненціальним», — сказав Маск.