електроблюз_шнейдер.-нагорода

Компанія Schneider Electric отримала престижну нагороду World Changing Ideas Awards 2022 в категорії «Архітектура» від Fast Company. Відзнаку компанія отримала за нову будівлю майбутнього з чистим нульовим викидом вуглецю IntenCity, що розташована в Греноблі, Франція.

Як повідомляє компанія, на будівлі припадає майже 40% глобальних викидів CO2 і понад 30% енерговитрат. Галузь потребує масового впровадження цифрових технологій, щоб отримати ефективніші результати, прогнозуючи та мінімізуючи відходи. Стратегія Schneider Net Zero Building розв’язує цю проблему з точністю та ефективністю. Вона допомагає будівлям зменшувати відходи, декарбонізуватися та досягати цільових показників вуглецевої нейтральності за допомогою рішень EcoStruxure™.

IntenCity відіграє провідну роль у зусиллях Schneider Electric, спрямованих на переосмислення будівель по всьому світі. У IntenCity вживаються активні заходи для зменшення викидів CO2, шляхом скорочення споживання електроенергії та переходу від використання енергії, що була вироблена із використанням викопного палива, на електроенергію, вироблену відновлювальними джерелами. У IntenCity є можливість відстежувати та складати звіти по ключовим показникам ефективності енергії та рівню вуглецю. 

Завдяки рішенням EcoStruxure™ і наскрізній цифровій відкритій архітектурі, IntenCity є інноваційним та ергономічним комплексом світового рівня. Він консолідує кілька об’єктів на площі 26 тисяч квадратних метрів, у якому розміщується понад 5 тисяч співробітників. Такий підхід дозволяє Schneider Electric зменшити енергетичний слід та реалізувати концепцію розумної будівлі. IntenCity споживає в 10 разів менше енергії, ніж середньостатистичні європейські будівлі. У цій будівлі нічого не спалюється; вся енергія забезпечується відновлюваними джерелами.

Завдяки фотоелектричним панелям на площі 4 тисячі квадратних метрів, двом вітровим турбінам і  накопичувальним акумуляторам на 300 кВт, IntenCity генерує 970 мегават-годин енергії на рік, чого достатньо для енергоживлення 200 будинків. Ця споруда споживає лише необхідну енергію та має можливість накопичувати енергію та передавати її за межі будівлі, що під час експлуатації робить її будівлею з чистим нульовим викидом вуглецю.

«Ми пишаємося тим, що отримали визнання IntenCity на конкурсі World Changing Ideas Awards«, — зазначив Андре Маріно, старший віцепрезидент бізнес-напряму Schneider Electric Digital Buildings.

World Changing Ideas — одна з головних щорічних програм нагород Fast Company. Вона спрямована на підвищення якості готових продуктів та сміливих концепцій, які покращують світ. Цьгоріч на конкурсі було представлено 39 переможців, 350 фіналістів та понад 600 почесних нагород. Серед найпопулярніших категорій — клімат, соціальна справедливість, штучний інтелект та дані.