Окупанти в п’ятницю завдали масованого ракетного удару по Україні, внаслідок чого пошкоджено щонайменше девять об’єктів енергогенерації.
«Пошкоджені відповідні станції та підстанції, які передають електроенергію, що спричинило обмеження виробництва по об’єктах перш за все атомної генерації… У нас немає можливості постачати електроенергію до 50% споживачів. Зараз ця ситуація виправляється, вже відбувається відповідне навантаження атомної генерації, і я сподіваюсь, що ми найближчим часом зможемо максимально стабілізувати ситуацію», — повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, внаслідок атаки пошкоджені енергооб’єкти як на сході, так і на півдні країни.
Аварійні відключення електроенергії ввели по всій Україні у зв’язку з прильотами в енергооб’єкти в декількох областях.
«Просимо з розумінням відноситись до відключень електроенергії та тимчасових перепадів подачі водо/теплопостачання», — повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
Укренерго через ракетну атаку рф оголосило про надзвичайну ситуацію.
«Відповідно до Правил ринку (Розділ 9 пп. 9.1.2), повідомляємо про настання надзвичайної ситуації, починаючи з розрахункового періоду з 09:00 16.12.2022 року», — йдеться у заяві.
У компанії пояснили, що режим надзвичайної ситуації введено тільки для учасників ринку електроенергії, він стосується виключно ринкових операцій.
Внаслідок російського обстрілу у п’ятницю зазнало ушкоджень одне з підприємств ДТЕК.
«Внаслідок атаки серйозно пошкоджено обладнання підприємства. Наразі воно повністю відключено від енергосистеми», – повідомили в ДТЕК Енерго.
Зазначається, що з вересня енергетичні підприємства ДТЕК Енерго зазнали вже 20 терористичних атак росії. Внаслідок них 24 енергетики були поранені, троє загинули. Також були постраждалі серед рятувальників та працівників підрядних організацій.
Кількість електроавто в Україні зросла майже на третину за рік.
Як повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, За 11 місяців 2022 року в Україну ввезли на 28% електрокарів більше, ніж за відповідний період минулого року: 11 700 проти 9 130.
Торік, в середньому, в Україну ввозили 830 електрокарів на місяць. В перший місяць вторгнення рф кількість імпортованих авто скоротилась до 195 електрокарів на місяць, натомість вже у квітні збільшилась удвічі й відтоді поступово зростала.
«Сплеск» ввезень електроавто зафіксовано в серпні. Тоді кількість електрокарів за місяць зросла у понад 2 рази — до 1540 електрокарів.
При цьому, як і торік, найбільшим попитом в українців користується Nissan Leaf. У 2022 році було ввезено 2 154 таке авто — це 18% від усіх ввезених електрокарів за період.
На другому місці Volkswagen ID.4 — 1 142 авто: 10% від загальної кількості електрокарів.
Як Київ житиме і працюватиме у випадку тривалої відсутності електропостачання
-
Наземний транспорт
У разі повної відсутності електропостачання на всіх маршрутах наземного транспорту будуть працювати автобуси, які будуть перевозити пасажирів безкоштовно. Усі автобусні парки забезпечені необхідним запасом пального та мають автономні джерела енергії. Також на територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв. Міська електричка ходитиме. Для цього залізничники підготувалися до її руху з локомотивом на дизельній тязі. Інтервал між поїздами буде орієнтовно 30 хвилин. Канал, де можна дізнатися всю оперативну інформацію про Київську міську електричку KyivCityExpress.
-
Метро
В умовах повної відсутності електрики рух поїздів метрополітену буде призупинений – підземні станції працюватимуть як пункти тимчасового перебування та укриття під час повітряної тривоги. Наземні станції будуть зачинені. На підземних станціях будуть доступні: інтернет-зв’язок, електроенергія для підзарядки гаджетів, питна вода й санітарні вузли. Вхід буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу. Середня температура на станціях підземки становить 12-14 градусів тепла. Тому треба одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі.
-
Пункти обігріву
Найближчий пункт обігріву можна знайти на мапі.
-
Зв’язок
Мобільний зв’язок, у разі відсутності електропостачання, працюватиме в обмеженому режимі: тільки голосовий зв’язок. У метрополітені працюватиме мобільний інтернет (LTE, 3G), на частині станцій — також WI-FI. Працюватиме інтернет і в оптоволоконній мережі.
-
Бювети
У разі перебоїв із водопостачанням воду можна набрати в бюветних комплексах, які під’єднані до генераторів. Де розташований найближчий до вашого дому бювет, а також статус його підключення до електроенергії, можна дізнатися на мапі бюветів за посиланням. Окрім того, питну воду та воду для інших потреб доставлятимуть в пункти обігріву за необхідності. Місто відпрацювало з комунальними службами транспортування цистерн із водою. Також воду можна буде купити в магазинах, які працюватимуть.
-
ТРЦ, торгівельні мережі та ринки
Без електропостачання у Києві продовжуватимуть працювати окремі торгівельні мережі, ТРЦ та ринки, а також сільськогосподарські ярмарки. У них можна буде придбати: продукти харчування, воду, побутові та промислові товари. Окрім того, працюватимуть заклади побутового обслуговування, адреси закладів харчування, адреси СТО і автотоварів, адреси приватних медичних закладів.
-
Аптеки
Перелік адрес аптек КП «Фармація», які забезпечені резервними джерелами живлення і працюватимуть у разі повної відсутності електропостачання, а також аптек приватної мережі тут.
-
Ветеринарні клініки
Ветеринарні лікарні також будуть надавати кваліфіковану допомогу домашнім улюбленцям в умовах відсутності електропостачання. Крім того, продовжить працювати і Служба обліку та реєстрації тварин.
-
Банки
Визначений перелік банків столиці надає клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. Як зазначили у Національному банку України, чергові відділення забезпечуються усім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики.
-
Укрпошта
За умови повної відсутності електропостачання працюватиме більша частина мережі Укрпошти. Адреси відділень у Києві.