електроблюз_новини_дтек

В Україні можуть бути «планові включення» електроенергії замість планових виключень.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив, що масштабні руйнування енергетичних об’єктів України, завдані Росією 15 та 17 листопада, можуть призвести до відключень електроенергії на кілька днів.

«Це дні. Ми зараз будемо, на жаль, говорити не про планові відключення електроенергії, а про планові включення в деяких регіонах, а їх багато. На жаль, кількість годин, протягом яких будуть ці планові включення, – дві-три години, максимум», — сказав він.


По всій Україні в четвер діють графіки погодинних відключень, а також додатково аварійні відключення.

«Через різке похолодання зросло споживання електроенергії в тих регіонах України, де вже відновлено електропостачання після масованих ракетних ударів 15 листопада по енергетичній інфраструктурі. Це ще більше ускладнило, й без того непросту ситуацію в енергосистемі. Енергетики вимушені застосувати більший обсяг обмежень», — зазначили в Укренерго.


В Україні відновлюється зв’язок після ракетних ударів РФ, загалом наразі у 9 областях все ще є труднощі зі зв’язком.

«Загалом зараз у 9 областях все ще труднощі зі зв’язком. На Одещині працює 38% мереж, На Миколаївщині — 67%, на Хмельниччині та Волині — 69%, на Чернігівщині — 77%, на Київщині — 78%, на Закарпатті — 79%, на Львівщині — 81%, на Вінниччині — 82%», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.


Як бізнес-клієнти можуть допомогти енергосистемі: поради ДТЕК Київські електромережі

«Ситуація в енергетичній галузі України залишається складною. Добровільне скорочення споживання електроенергії бізнес-клієнтів допоможе стабілізувати роботу української енергосистеми після масованих російських обстрілів», — зазначили у ДТЕК.

ДТЕК Київські електромережі підготував топ-5 порад для бізнесу. Виконуючи їх бізнес-клієнти допоможуть енергетикам уникати аварійних ситуацій через перенавантаження в мережі та забезпечити нормальну роботу енергосистеми.

Для цього потрібно:

  • Обмежити підсвітку вивісок та вітрин;

  • Зменшити використання електроенергії офісами;

  • Зменшити використання енергоємних приладів (принтерів тощо);

  • Знизити яскравість освітлення торгових залів та оптимізувати систему клімат-контролю;

  • Зменшити використання фасадної реклами та екранів;

У ДТЕК наголосили, що ці кроки допоможуть знизити необхідність відключень та кількість відключених клієнтів. Наразі це — найкраща підтримка енергетиків, які в режимі 24/7 роблять усе можливе, щоб кожен вдома мав світло.


В Україні можуть запустити можливість одружитися-розлучитися в метавсесвіті.

«Наша місія — зробити найзручнішу країну в світі з точки зору державних послуг, щоб всі послуги були в один клік. До цієї місії додався ще один пункт з найбільш інноваційною системою захисту, тому що неможливо говорити про зручну країну, коли в тебе літають ракети над головою. Технології безпеки — це новий тренд, на який тепер, після війни в Україні, буде попит на багато років вперед», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, команда Мінцифри фокусується на двох трендах — govtech (робити так, щоб твої рішення купували інші країни) і military tech — захист.


Мобільний оператор Київстар планує збільшити автономність роботи мережі до 4−6 годин.

«Зараз ми маємо завдання зробити так, щоб мережа працювала без електроживлення з поточних 1,5−2 годин до 4−6 годин», — заявив президент Київстару Олександр Комаров.

За його словами, для цього необхідно замінити батареї на десятках тисяч об’єктів. При цьому для заміни батарей на одному об’єкті необхідно забезпечити логістику вантажу вагою 500 кг, роботу фахівців, а після монтажу провести тестування.

«Для нас найбільший виклик зараз — забезпечити стабільність сервісу, попри поточні дуже складні умови», — зазначив Комаров.


Україна пропрацювала план будівництва малих модульних реакторів для вироблення електроенергії, але поки що всі ресурси задіяно на те, щоб захистити й відновити ту енергетичну систему, яка є. 

«Те, що Україна розробила цікаву альтернативну систему постачання електрики, що ми на цьому шляху, що ми розуміємо точно з Укренерго та Міністерством енергетики, що ми будемо робити – як тільки можна буде голову підняти, ми це будемо робити. А поки що всі – від великих урядовців до менеджерів середньої ланки – всі працюють над тим, щоб захистити те, що є, і відновити те, чого нас позбавляють щоденно», — заявив президент України Володимир Зеленський.

Він наголосив, що Україна точно переживе цю зиму і переможе Росію у війні.

«Є паралельна мережа (щоб мати електрику), якою ми займаємося. Ми її будуємо – і це дуже важливо для нас. Це пріоритет… Є два пріоритети, вони не послідовні. Це не значить, що коли ми пройдемо цю зиму і коли весна й стане тепліше, ми займемося іншим, паралельним світом. Ми думаємо про ці дві речі, вони йдуть паралельно», — зазначив президент.


Під час відключень світла багато закладів перестають працювати. Адміністрація сайту «ЛУН місто» створила онлайн-мапу місць, що працюють під час відключень.

На інтерактивній карті відзначили підприємства, де є автономні джерела живлення. Сюди відносяться магазини, заправки, аптеки, поштові відділення, кафе, ресторани, місця для коворкінгу та інше.

Карта доступна в браузері на офіційному сайті і в окремому додатку. Вона постійно оновлюється за рахунок заявок від власників бізнесу.