Електроблюз-міненерго-розумні-мережі-України

Міністерство енергетики України планує найближчим часом надати на розгляд уряду проєкти концепції, а також середньострокового плану заходів щодо впровадження «розумних» мереж.

Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час круглого столу «ОСР на шляху енергетичного переходу України: нові виклики, регуляторні зміни та інвестиційні можливості», повідомляє Електроблюз.

«Міненерго за підтримки Світового банку вже завершило розробку проекту Концепції комплексного впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового плану заходів. Найближчим часом вони будуть подані на розгляд та затвердження Урядом», – зазначив Юрій Власенко.

З точки зору міненерго, в рамках інвестиційних програм ОСР левова частка інвестицій має бути спрямована в оновлення існуючих активів та будівництво нових електромереж з сучасними системи автоматизації та використанням технологій «розумних» мереж.

«На сьогодні ключовим завданням в енергетичній галузі є підготовка до синхронізації з європейською енергосистемою ENTSO-E. Відповідно, стійкість об’єднання мереж Україна та Європи стане передумовою успішності майбутнього об’єднання енергетичних ринків», – резюмував перший заступник міністра.

Як відомо, інфраструктура електричних мереж в Україні нараховує 840 тис км, при цьому ступінь її зносу в середньому складає близько 50%, а у деяких операторів систем розподілу цей показник досягає 70%. Це призводить як до збільшення рівня аварійності в електромережах, так і росту показника середньої тривалості перерв в електропостачанні (SAIDI), а також значних втрат в електричних мережах, які наразі перевищують 10%.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.