Электроблюз-energy-storage

Міністерство енергетики України виносить на громадське обговорення проєкт закону щодо розвитку систем накопичення енергії. З документом можна ознайомитись за посиланням.

Про це йдеться на сайті відомства, повідомляє Електроблюз.

Зокрема, документ передбачає:

• введення нового учасника ринку електричної енергії — оператор системи накопичення енергії та встановлення його прав та обов’язків,

• врегулювання питання ліцензування діяльності з накопичення енергії,

• встановлення заборони для операторів системи передачі та розподілу провадити діяльність з накопичення енергії,

• уточнення процедури проведення конкурсів на будівництво нової генеруючої потужності,

• встановлення вимог для використання систем накопичення енергії виробниками електричної енергії, у тому числі з відновлювальних джерел енергії.

Накопичувачі енергії – одна з перспективних технологій, що дозволить підвищити гнучкість ОЕС України. Такі акумулятори можна використовувати для підтримання частоти (первинне регулювання) та перенесення потужності з періоду її профіциту в періоди її дефіциту (вторинне, третинне регулювання).

Нормативно-правове регулювання впровадження накопичувачів надзвичайно актуальне з огляду на стрімке зростання частки відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі України протягом останніх років.

Активний розвиток балансуючих потужностей, зокрема, систем накопичення, надасть енергосистемі необхідну гнучкість та стійкість, що є важливою умовою синхронізації ОЕС України із європейською енергосистемою ENTSO-E.

Водночас, це дозволить посилити спроможність енергетичної системи щодо інтеграції нових потужностей з відновлюваних джерел енергії і, таким чином, створити технічну можливість для подальшої декарбонізації української енергетики.

Громадське обговорення триватиме 30 днів. Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну пошту vladyslav.maksakov@mev.gov.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.