Электроблюз-минэнерго-ОЭС-Украины-ENTSO-E

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час онлайн зустрічі з міністром енергетики Литви, передає Електроблюз з посиланням на прес-службу міненерго.

За його словами, завдяки об’єднанню енергосистем суттєво підвищиться стабільність та динамічна стійкість української та європейської енергосистем, а енергетична незалежність від Росії гарантуватиме безпеку постачання в Центральній та Східній Європі.

«Процес синхронізації виходить на фінішну пряму – у 2022 році ОЕС України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього в 2023-му відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E», – наголосив очільник міненерго.

Синхронізація з ENTSO-E забезпечить також демонополізацію ринку електроенергії в Україні та допоможе впровадити на ньому дієві прозорі європейські правила та процедури.

Серед важливих завдань для прискорення синхронізації Юрій Вітренко назвав модернізацію енергетичної інфраструктури – генеруючого обладнання та мереж.

«Ми розуміємо, що Україна має проблему з постачанням електроенергії з Європи при пікових навантаженнях. Тому розглядаємо можливість розширення, будівництва нових генеруючих потужностей, які б задовільнили наші потреби», – зазначив Юрій Вітренко.

Крім того, Україна має залежність від постачання первинних енергоресурсів – ядерного палива і вугілля з РФ. Тому також розглядає можливість заміщення цього постачальника енергоресурсів. Очільник відомства наголосив, що стратегічна позиція міненерго – не підтримувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

Важливим напрямком роботи українського міненерго є також розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Сектор ВДЕ має значний потенціал для зростання, особливо через заплановане заміщення теплової генерації, яка працює на вугіллі, відновлюваними джерелами енергії. Зараз міненерго працює над тим, щоб відновити фінансовий баланс на ринку та погасити заборгованість за «зеленим» тарифом.

«Для нас важливо подальший розвиток відновлюваної енергетики розглядати у комплексі із створенням систем накопичення енергії, так званих «батарей», та розвитку розумних мереж», – наголосив в.о. міністра.