Укренерго ввело графіки погодинних відключень електроенергії, а також додатково – аварійні відключення.
«Масовані ракетні удари 15 листопада по енергетичній інфраструктурі та похолодання ще більше ускладнили ситуацію в енергосистемі. Тому, просимо з розумінням ставитися до відключень. Будь ласка, підготуйтеся до збільшення часу обмеження електропостачання: зробіть необхідний запас води, завчасно зарядіть пристрої та павербанки, щоб бути на зв’язку з рідними», — зазначили у компанії.
Аварійні відключення електроенергії в Україні можуть тривати ще протягом двох-трьох днів, оскільки різні об’єкти мають різний ступінь руйнування після ракетних ударів.
«Учора на вечір у нас було відключено близько 10 мільйонів абонентів. Зараз цифра набагато менша, на ранок була близько 2-х мільйонів. Зараз уведені практично в усіх областях як погодинні графіки відключень, так і бувають аварійні відключення, адже ми ще стабілізовуємо систему, ще відключені кілька мільйонів споживачів», — повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
За його словами, нині перед енергетиками стоїть задання вийти на рівень електропостачання, який був минулого тижня. Він зазначив, що у деяких містах і областях уже вийшли на такі графіки.
Три об’єкти критичної інфраструктури зазнали критичних ушкоджень внаслідок ракетних ударів, на їхнє відновлення знадобиться 8-12 місяців.
«Наслідки ракетних ударів, які сталися на Львівщині вчора, гірші, ніж наслідки тих, які були у жовтні, адже два з трьох ударів, які зафіксували вчора, це повторні удари по об’єктах критичної енергетичної інфраструктури нашої області. Усі три об’єкти зазнали критичних ушкоджень», — повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що російські війська 15 листопада використали значну частину своїх систем високоточної зброї під час ракетних ударів по критичній інфраструктурі України.
Аналітики зазначають, що ймовірно, країні-агресору РФ доведеться уповільнити темп своєї кампанії проти критичної української інфраструктури.
МЗС Німеччини виділяє 1 млн євро невідкладної допомоги через численні атаки Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру України.
«У відповідь на численні атаки Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру України федеральне міністерство закордонних справ Німеччини виділяє 1 млн євро як невідкладну допомогу, яка буде внесена до Фонду енергетичної підтримки України», — повідомило посольство Німеччини.
Кабінет міністрів виділив 100 мільйонів гривень на відновлення критичної інфраструктури на Херсонщині.
«Виділено Херсонській обласній державній адміністрації (для Херсонської обласної військової адміністрації) 100 млн гривень з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій та відновлення об’єктів критичної інфраструктури і об’єктів соціальної сфери у Херсонській області», — повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Під час масованого ракетного обстрілу у вівторок ввечері дві ракети впали на територію Польщі недалеко від кордону з Україною, внаслідок чого загинули двоє осіб.
Останні подробиці:
Президент Польщі Анджей Дуда після засідання Ради національної безпеки країни заявив, що немає жодних ознак, що падіння ракети на території Польщі було навмисним нападом.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що, за попереднім аналізом, у Польщі, ймовірно, впала ракета української ППО, яка відбивалася від російського ракетного удару.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща «не може виключати», що падіння ракети на польській території – «провокація».
Президент Володимир Зеленський переконаний, що ракета, яка впала у вівторок у Польщі, була не українською.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна виступає за спільне з партнерами розслідування інциденту з падінням ракети у Польщі і просить надати доступ на місце вибуху для українських фахівців.