електроблюз_новини_блекаут

Попит на термінали супутникового зв’язку Starlink в Україні серед клієнтів Нової Пошти зріс в 10 разів через відключення світла та загрози блекауту.

Як пише видання Forbes, за неповний 2022 рік Нова Пошта завезла в Україну понад 1100 терміналів Starlink.

Поточний рекорд поштового оператора – 250 пристроїв за добу. Їх доставили 25 листопада, через два дні після масштабних російських обстрілів і блекауту.


Tesla випустила першу серійну електровантажівку Semi – її отримала Pepsi.

Як пище видання ЛІГА, вантажівка Tesla Semi, вперше представлена 2017 року, спочатку продавалася за $150 000 та $180 000 за версії на 300 миль (482 км) та 500 миль (804 км) відповідно. Це дорожче, ніж за дизельну вантажівку, але в Tesla кажуть, що її продукція може працювати на 20% ефективніше та може заощадити до $250 000 за мільйони миль.

Кожна вантажівка буде оснащена акумулятором потужністю 1 МВт. Це забезпечує 20-секундний розгін до 96 км/год. Semi також оснащені розширеними можливостями автопілота, системами пом’якшення ударів та датчиками сліпих зон.


Крім турецької компанії, плавучі електростанції Україні пропонує німецька Siemens Energy.

Як пише видання Forbes, Siemens Energy пропонує для розміщення своїх електростанцій акваторії біля Одеси, Миколаєва, Ізмаїла.

Компанія пропонує Україні електростанції потужністю 150–300 MВт.


Лайфхаки як облаштувати побут у разі блекауту.

Простими інструкціями поділилися айтівців із компанії Evergreen, пише Liga.Tech.

Зробити стаціонарне освітлення допоможе LED-стрічка з акумулятором. Вона дає освітлення на 14-16 годин безперервно. Для збирання такого приладу потрібен гелевий акамулятор на 12 В та 7 А-год, конектор для стрічки, LED-стрічка12 В, 13 Вт/метр із теплим світлом, пульт для керування чи вимикач, а також клеми ножові 4,8 мм. Таким комплектом можна освітити одну кімнату, два комплекти освітлять дво- чи трикімнатну квартиру.

Для тих, хто не хоче збирати освітлення самостійно, варіантом може бути закупівля LED-гірлянд чи стрічок із живленням від акумуляторів формату AA чи AAA.

Заживити звичайний роутер можна від 12-вольтового акумулятора – для цього потрібен перехідник. Для роутерів, які живляться від 6 В чи 9 В, потрібен понижувальний перетворювач DC-DC. Також можна підʼєднати до 12-вольтового акумулятора зарядку у прикурювачі для авто. Через неї можна підключати телефони та навіть ноутбуки.

Побутовий холодильник може зберігати харчі без пошкоджень не менш як добу. На другу добу холодильники починають втрачати холод та нагріватися. Єдиний спосіб, як заживити холодильник під час тривалого блекауту – це під’єднати його на дві-три години до генератора.


Як підготуватися до блекауту: поради рятувальників.

Речник ДСНС Олександр Хорунжий в інтерв’ю агентству УНІАН зазначив, що українці повинні підготуватися до тривалих відключень світла чи блекауту.

Для цього потрібно:

  • зібрати продуктовий набір, щоб забезпечити раціон на довгий період;

  • запастися теплим одягом;

  • набором ліків, серед яких — проти хронічних або сезонних захворювань;

  • максимально утеплити двері та вікна;

  • запастися павербанками, за можливості — газовими пальниками та генераторами.


Придбати генератор можна у компанії Атоменергоспецзахист.