Электроблюз-подстанция-Каховская

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сьогодні в Херсонській області урочисто відкрив повітряну лінію електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС – підстанція «Каховська».

Про це повідомила прес-служба уряду, передає Електроблюз.

За його словами, завершення будівництва – є виконанням одного зі стратегічних завдань для забезпечення енергетичної безпеки України.

Глава уряду зауважив, що введення в роботу повітряної лінії створює можливість для вивільнення замкнених потужностей атомної генерації. Це означає, що Запорізька атомна електростанція зможе постачати більше електроенергії, а це вкрай важливий крок у реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року.

«Завершення будівництва лінії усунуло останні обмеження щодо максимальної потужності в роботі наших атомних електростанцій, а саме для Запорізької АЕС», – наголосив Денис Шмигаль.

Також прем’єр-міністр зазначив, що завершення будівництва ПЛ ЗАЕС – Каховська є одним із кроків для виконання глобального стратегічного завдання, яке полягає у нарощуванні можливостей для експорту української електроенергії до країн ЄС.

Зокрема, зазначив він, лінія є першим елементом майбутнього транзитного коридору в складі ліній 750 кВ Каховська – Приморська та 400 кВ – Ісакча, який дасть можливість значно розширити потужності для експорту української електроенергії в напрямку Румунії після синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Додатковий обсяг для експорту складатиме до 1000 МВт, що дорівнює потужності одного великого енергоблоку атомної електростанції.

«Тому будівництво лінії – це важливий крок для розвитку енергетичного потенціалу України», – підкреслив прем’єр-міністр.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.