Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що рф має бути позбавлена статусу країни-члена Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
«Ми впевнені, що росію треба позбавляти членства у цій організації. Російська війна в Україні змінила все, що існувало досі в системах безпеки, у тому числі і в ядерній галузі. Ми не можемо за нинішніх обставин керуватися старими моделями, маємо приймати нові і швидкі рішення», — сказав міністр.
Міністр наголосив, що окупація росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – української ЗАЕС, а також розміщення на її території озброєних людей, важкої техніки та вибухівки – не просто цілковите порушення правил ядерної безпеки, і просто основ здорового глузду.
«Навряд чи можна очікувати, що щось зміниться в ставленні росії. Але для нас дуже важливо, щоб на території наших ядерних об’єктів перебували представники МАГАТЕ. Я особисто запрошував пана Гроcсі і його місію в Україну на всі атомні об’єкти для того, щоб вони бачили, що відбувається, щоб бачили російські обстріли і їх наслідки», — зазначив Герман Галущенко.
Одне з підприємств ДТЕК відключили від енергосистеми через його пошкодження внаслідок російської ракетної атаки 5 грудня.
«Внаслідок обстрілу серйозно пошкоджено обладнання та інфраструктуру підприємства, наразі воно повністю відключено від енергосистеми. Зупинка підприємства призвела до обмежень енерго- та теплопостачання в регіоні», — йдеться у повідомленні.
Водійські права у Дії з 14 грудня будуть дійсні без пластикового аналога.
«Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підписав постанову №1299, яка дозволяє використовувати тільки електронне посвідчення водія в Дії без пластикового аналога», — повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
Зазначається, що з дня набрання чинності постановою 14 грудня навіть під час оформлення посвідчення водія людина може обирати, зробити тільки диджитал-документ або замовити пластикову картку.
Наголошується, що у Дії документ доступний в українськомовній та англомовній версіях. До того ж, права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді.
Продажі електромобілів у листопаді дещо знизились.
Як пише Інститут досліджень авторинку, у листопаді українці придбали понад 2,2 тисячінових та вживаних електромобілів. Це на +33% більше, ніж у листопаді минулого року та на −12,6% менше, ніж у жовтні-2022. Тобто, продажі електромобілів знижуються четвертий місяць поспіль, після піку в липні.
«Зважаючи на терористичні атаки росії на українську критичну інфраструктуру та проблеми із постачанням електроенергії минулого місяця, такі показники можна вважати навіть непоганими, кажуть в Інституті досліджень авторинку. Адже, попри усі ризики, хоч і у менших кількостях, українці продовжують купувати електричні авто», — зазначають у Інституті.
Більшість електромобілів у жовтні (55,5%, 1194 шт.) привезли вживаними з-за кордону. На внутрішньому ринку придбали 32% від загальної кількості проданих автомобілів з електричним двигуном (688 шт.).
Натомість частка продажів нових електроавто зростає уже четвертий місяць поспіль: у жовтні показник зафіксований на рівні 11,5%(282 шт.) від загальної кількості. Це лише на 5 авто менше у порівнянні з травнем, коли на фоні паливної кризи українці придбали найбільше нових електромобілів.
Армія країни-агресора РФ випустила по енергооб’єктах України понад 1000 ракет і снарядів, унаслідок чого енергосистемі завдано великої шкоди, проте вона зберігає свою цілісність.
«Ми вже пережили масовані атаки агресора. Ці атаки є найбільшим ударом по електромережі, який коли-небудь бачило людство. Понад 1000 снарядів і ракет було випущено по електрооб’єктах і лініях, зокрема по підстанціях. На жаль, ці атаки завдали великої шкоди Україні та нашій системі», — цитує агентство «Інтерфакс-Україна» голову правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького.
За його словами, Україна має великий дефіцит генеруючих потужностей. «Попри те, що ми втратили від 25% до 30% споживання, якщо порівнювати з довоєнним періодом, дефіцит генеруючих потужностей більший, і тому в нас дефіцит електроенергії в системі, й досить серйозний», — зазначив Кудрицький.
Він додав, що основною метою компанії є збереження системи інтегрованою впродовж цієї зими в умовах подальших атак ворога, для чого розроблено певний план. Одним із важливих його елементів є забезпечення обладнання, необхідного для відновлення життєздатності системи.
У Мінреінтеграції дали поради, як зберегти електроприлади під час відключень світла та уникнути пожежі:
-
Електроприлади запускайте по черзі. Наприклад, спочатку зарядіть телефон, а через пів години – увімкніть пральну машину.
-
Купуйте лише сертифіковану електротехніку в ліцензованих точках продажу. Використовуйте їх відповідно до інструкції.
-
Контролюйте використання приладів обігріву та генераторів.
-
При зникненні світла відімкніть від мережі бойлери, пральні машини, електронагрівачі, електроплити та чайники. Так ви убезпечите техніку від поломки.
-
Не намагайтеся самостійно втручатися в електрощитові будинків.