У Києві відкрився шоурум, де можна побачити як працює система розумного дому та спробувати управляти ним.
Шоурум працює щодня з 10:00 до 20:00 за адресою Петропавлівська Борщагівка, вул. Петропавлівська, 6, ТЦ 4ROOM, магазин Sevilla Light.
Укренерго знову вводило графіки стабілізаційних відключень у Києві та восьми областях України.
В суботу у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Житомирській, Харківській, Полтавській та Донецькій областях застосовували аварійні відключення.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії було війни уражено понад 400 об’єктів критичної інфраструктури у сфері електро- й теплопостачання.
«Найбільше на Харківщині, Київщині, Донеччині. Терористи також вивели з ладу низку енергоблоків ТЕС і ТЕЦ. Швидкими темпами все намагаємося відновити»,- повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Крім того, за останні п’ять тижнів обстріляно десятки підстанцій «Укренерго», більше 10 об’єктів генерації. Деякі по кілька разів.
«Героїчними зусиллями наших енергетиків ми відновлюємо пошкоджене та зруйноване обладнання. Дякуємо їм щодня за самовіддану працю та світло в наших домівках. Вся ця робота потребує значних фінансових ресурсів. На відновлення генерації пошкоджених ТЕС і ТЕЦ потрібно понад 2,5 млрд грн. На приведення до ладу об’єктів операторів системи розподілу електроенергії за найскромнішими підрахунками слід спрямувати близько 5 млрд грн», — додав прем’єр.
У Києві та інших містах у центральних областях України стабілізаційні відключення електроенергії найближчим часом скасувати не вдасться, до того ж є ризик, що можуть бути також аварійні відключення світла.
«На жаль, такі ситуації, коли тільки відремонтували, і знову прилітає — вони мають місце. Тому зараз програма максимум — це мати графіки, за них не виходити та жити за ними. В надії, що ми зможемо відремонтувати наступні елементи», — повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
За його словами, планові відключення світла у центральних регіонах країни — це «оптимістичний сценарій».
Сахарук повідомив, що що пошкодження, завдані агресорам минулого тижня, «значні, і там досить унікальне обладнання було пошкоджено, і замінити його без виробництва неможливо».
«Це означає, що дай Боже, що ми обійдемося графіками стабілізаційних відключень і не буде аварійних відключень. Все для цього робимо. Ми запускаємо нашу генерацію», — додав він.
В Україні продовжує зростати попит на електромобілі.
«Попри жовтневу енергокризу, що була спровокована ударами агресора по українським об’єктам енергетичної інфраструктури, попит на електромобілі в країні продовжує зростати», — повідомляє Укравтопром.
Зазначається, що за жовтень автопарк України поповнили 1614 авто на акумуляторних джерелах живлення (BEV), що на 73% більше в порінянні із минулорічним показником та на 2% більше за вересневий показник.
Переважну частку зареєстрованих у жовтні електромобілів склали легкові авто – 1556 шт.
Найпопулярнішим електрокаром українців залишається NISSAN Leaf — у жовтні українську реєстрацію отримали 268 авто цієї моделі.
Другий результат у VOLKSWAGEN ID.4 – 227 шт.
На третьому місці DONG FENG-Honda M-NV – 117 шт.
Четверта за популярністю TESLA Model 3 – 115 шт.
Замикає ТОП-5 жовтневого ринку електромобілів — RENAULT Zoe, в заліку якої 90 реєстрацій.
Армія країни-агресора РФ вночі 14 листопада завдала ракетного удару по одному із сіл Запорізької області, внаслідок чого пошкоджена лінія електромереж.
«Ворог продовжує підступні атаки на вільні землі Запоріжжя. Цієї ночі російські нелюді вцілили ракетою в одне з сіл Запорізького району. В результаті влучання пошкоджено лінію електромереж», — зазначив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.
Окупанти у понеділок завдали удару по критичній інфраструктурі Сумської області.
«Зранку обстріляли із САУ один з об‘єктів. Було 19 вибухів по території підприємства. Там якраз працювали робітники. Троє нині в лікарні з осколковими пораненнями. В одного з постраждалих сильно посічені ноги. Були прямі попадання в дах, потрощені всі вікна. На місці працюють піротехніки — є нерозірвані снаряди», — повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
У ДТЕК заявили, що пошкодження енергомережі на деокупованих територіях Херсонської області більше, ніж розраховувала компанія.
«Нам виділили фронт робіт на півночі області. Протяжність ліній приблизно 100 км, вони йдуть на Берислав. Учора наші фахівці обійшли 75 км. 16 опор немає, багато дроту лежить на землі. Сьогодні робимо обхід біля Давидового Броду, біля Берислава. Думаю, там більше пошкоджень буде. Це лінія фронту, там точилися бойові дії, у таких випадках пошкоджень завжди більше», — зазначив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
За його словами, якщо працюватимуть п’ять-шість бригад, то відновлення лінії з Дніпропетровської області до Берислава триватиме два-три тижні, «бо руйнації значні».
Відключення світла змусили українських підприємців скоротити діяльність. Найбільше постраждав Київ.
Як пише Financial Times, найбільше постраждали ресторани, роздрібні торговці та малі підприємства, які не мають генераторів або пріоритету щодо живлення. Такі сектори, як ІТ, виявилися стійкішими.
ЄС направлятиме Україні 1,5 мільярда євро щомісяця для відновлення енергетичної інфраструктури, зруйнованої російськими ракетними ударами та ударами дронів.
«Маємо зробити все, що від нас залежить, щоб підтримати українських інженерів, які роблять усе можливе, аби відновити, якщо вони можуть, і замінити повністю зруйновані старі елементи, форми чи підстанції», — заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон в інтерв’ю Радіо Свобода.
У Києві в квартирі вибухнув павербанк.
«В квартирі від мережі заряджався портативний акумулятор, який вибухнув, спричинивши пожежу та значне пошкодження житла. Потерпілих внаслідок події немає», — повідомили у поліції Києва.
Київська міська державна адміністрація закликала киян дотримуватись правил протипожежної безпеки під час відключення електроенергії та запастись вогнегасниками.
«Дотримуйтеся рекомендацій, як убезпечити себе та житло від пожежі під час використання свічок, газових пальників, пічного опалення та генераторів у періоди відключення світла», — зазначили у КМДА.