Компанія Schneider Electric, лідер цифрової трансформації в області енергоменеджменту та автоматизації, привітала план Європейської комісії REPowerEU щодо вирішення поточної енергетичної кризи в Європі.
Про це повідомляє пресслужба французького виробника, передає Електроблюз.
Зокрема, в інформаційній статті «REPowerEU: Розширення прав і можливостей споживачів енергії для більш стабільної та сталої Європи» компанія представила план з 10 дій, спрямований на те, як зробити Європу цифровою та електричною до 2027 року.
«План REPowerEU пропонує серйозні пропозиції щодо диверсифікації поставок європейського газу, інвестування у відновлювані джерела енергії та забезпечення енергозбереження. Ми твердо переконані, що повинні зосередитися на інвестуванні в розумні та децентралізовані енергетичні рішення, здатні досягти структурних змін задовго до 2027 року. Новий електричний світ з’являється. Він більш цифровий і керується споживачами енергії. У Schneider ми називаємо це Електрика 4.0. Маючи на увазі цю трансформацію, ми представляємо 10 конкретних дій, які ЄС може вжити як для швидкої віддачі, так і для довгострокової вигоди», – розповів виконавчий віце-президент з європейських операцій Schneider Electric Філіп Делорм.
За його словами, найшвидші досягнення з’являться завдяки ефективності від цифровізації, як у будівлях (йдеться про системи моніторингу та керування; дія 1), так і в промисловості (із впровадженням систем енергетичного управління; дія 2). Модернізація нежитлових будівель з метою підвищення енергоефективності з використанням цифрових технологій не представляє ніякої складності через короткостроковість окупності інвестицій.
Цифровізація поєднується з електрифікацією, особливо коли йдеться про тепло, що виділяється в будівлях (теплові насоси, підключені до мережі Інтернет; дія 3) та промислові процеси (дія 4), інші безпрограшні варіанти. Сучасні технології можуть вирішити питання забезпечення електроенергією на 90% та 78% від тепла в цих секторах відповідно. Решта може створити ніші для зеленого водню та біогазу (дія 5).
«Ми повинні децентралізувати нашу енергію, використовуючи власне споживання сонячної енергії на даху (дія 6), гнучкість попиту (дія 7), мікромережі (дія 8) та інтелектуальні зарядки для електромобілів (дія 9). Хоча план REPowerEU містить дуже позитивні пропозиції щодо деяких з цих питань, набагато більш пріоритетним він може стати на рівні ЄС та окремої країни. Це значною мірою вимагатиме амбітних регуляторних стимулів і потужних сигналів, таких як обов’язкове скорочення пікового споживання енергії на 10% і зобов’язання, щоб 20% великих нежитлових автостоянок забезпечували доступ до станцій зарядки електромобілів», – зазначив Філіп Делорм.
Нарешті, зауважив виконавчий віце-президент з європейських операцій Schneider Electric, замість реалізації проєктів з модернізації, щоб компенсувати попередні помилки, потрібно будувати з нуля, використовуючи цифрові інструменти для проєктування нових будівель (дія 10). Використання програмного забезпечення для проєктування будівель та споруд BIM для моделювання будівлі знижує рівень помилок більш ніж на 60%, одночасно роблячи будівлю більш стійкою та більш енергоефективною в процесі експлуатації.
Як раніше повідомляв Електроблюз, Schneider Electric оголосила про намір продати свій бізнес в Росії.