Електроблюз-Денис-Шмигаль-інтеграція-в-ENTSO-E

Енергетична криза сьогодні набула світового масштабу. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі, повідомляє Електроблюз із посиланням на пресслужбу уряду.

«Європа вперше стикнулася з ціною газу, яка б’є рекорди щодня. Ми маємо в сховищах сьогодні достатній запас газу — майже 19 млрд кубометрів. Цього достатньо, щоб пройти опалювальний сезон», – зазначив очільник уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що Україні необхідно збільшувати видобуток газу.

«Відсутність розвитку власного видобутку газу – злочин проти держави. Ми уклали 8 угод про розподіл продукції, маємо KPI для «Нафтогазу» зі збільшення власного видобутку щонайменше на 10% цього й наступного року. Це наша стратегія з енергонезалежності», – відзначив він.

Як зауважив прем’єр-міністр, Україна близька до інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E. За його словами, вже вдало пройдено технічний аудит і залишаються лише деякі політичні питання.

На думку Дениса Шмигаля, оптимістичним проектом є й виробництво водню в Україні. Він підкреслив, що небагато країн мають можливості для його масового виробництва, на відміну від України.

«Тому Україна зацікавлена у виробництві водню. Бізнес уже відреагував – маємо перший контракт на виробництво 100 МВт водню на рік. Це буде частиною державної стратегії на рівні розвитку альтернативних джерел енергії», – відзначив очільник уряду.

Як раніше повідомляв Електроблюз, cинхронізація з ENTSO-E – це точка неповернення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.