Электроблюз-Укрэнерго-Kalpataru-Power-Transmission-Ltd

Укренерго підписало контракт з індійською компанією Kalpataru Power Transmission Ltd про реконструкцію повітряних ліній електропередачі 330 кВ із заміною грозозахисного троса на оптичний кабель у грозозахисному тросі.

Про це повідомляє пресс-служба системний оператора ОЕС України, передає Електроблюз.

Це перша лінійна частина проєкту «Будівництво південного кільця ВОЛЗ», реалізація якого передбачає концепцієя розвитку телекомунікаційної мережі НЕК «Укренерго».

Відповідно до контракту волоконно-оптичні лінії зв’язку (ВОЛЗ) будуть прокладені на 20 повітряних лініях 330 кВ загальною довжиною 1375 км у Київській, Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Контрактом передбачено реалізацію лінійної частини проєкту «під ключ» – від проєктування (стадія – робоча документація), постачання необхідного обладнання, будівельно-монтажних робіт до введення в експлуатацію лінійної частини ВОЛЗ. Зважаючи на масштабність, реалізація проєкту завершиться у 2024 році.

Вартість контракту становить 14,15 млн євро (без ПДВ). Джерело фінансування – кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), зекономлені при реалізації інвестиційного проєкту «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська».

Зазначимо, що в процесі проведення міжнародних конкурсних торгів було отримано 6 пропозицій від компаній із 5 країн – Польщі, Казахстану, Туреччини, Китаю та Індії. Завдяки конкуренції серед учасників вартість закупівлі знизилась на 35% у порівнянні з оцінною вартістю. У результаті було зекономлено майже 7,5 млн євро кредитних коштів ЄІБ.

Паралельно планується реалізація другої, станційної частини проєкту спорудження південного кільця ВОЛЗ, яка передбачає встановлення на 36 об’єктах НЕК «Укренерго» та суміжних об’єктах генерації обладнання DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing – мультиплексування з поділом по довжині хвилі). Наразі триває підготовка до міжнародних конкурсних торгів на встановлення зазначеного обладнання. Реалізація другої частини проєкту зазвичай відбувається значно швидше, тому лінійна та станційна частини проєкту будуть завершені синхронно.

ВОЛЗ забезпечать високу надійність передачі корпоративних та технологічних даних між об’єктами компанії, а також із генерацією, у повному обсязі та з гарантовано високою швидкістю. Адже ключовими перевагами ВОЛЗ зі встановленим обладнанням DWDM є висока пропускна здатність оптичного волокна, швидкість передачі інформації до 400 Гбіт/с, а також нечутливість до електромагнітного впливу повітряних ліній електропередач.

У результаті реалізації проєкту буде створено власну магістральну мережу високошвидкісного технологічного та корпоративного зв’язку, який наразі в цих регіонах забезпечується переважно через орендовані канали зв’язку. На сьогодні в НЕК «Укренерго» споруджено понад 2,5 тис. км власних ВОЛЗ, що складає майже 25% ліній зв’язку компанії.

Спорудження власних магістральних ВОЛЗ у центральному та південному регіонах, а також з’єднання ділянок наявних ВОЛЗ Київ – Вінниця – Львів – Кременчук та Харків – Донбас, дозволить організувати єдину оптичну мережу, що стане основою для подальшого розвитку сучасних телекомунікацій в ОЕС України.

Крім цього, застосування ВОЛЗ суттєво підвищить рівень спостереження за роботою обладнання енергооб’єктів компанії, дозволить миттєво відстежувати будь-які відхилення в роботі мережі та запобігати технологічним порушенням. В умовах ринку та майбутньої інтеграції енергосистеми України до ENTSO-E це є важливою складовою у технологічному комплексі оперативного управління енергосистемою, її надійної та стабільної роботи.

Нагадаємо, що це вже третій контракт НЕК «Укренерго» з Kalpataru Power Transmission Ltd. Раніше індійська компанія успішно збудувала ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС-Київська та заходи ПЛ 330 кВ Чорнобильська АЕС-Північна на ПС 750 кВ «Київська».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.