Электроблюз-Укргидроэнерго-системы-накопления-энергии

ПрАТ «Укргідроенерго» залучить 211 млн доларів США для реалізації проекту з встановлення літій-іонних систем накопичення енергії (energy storage) потужністю 197 МВт, а також 64 МВт сонячних фотоелектричних станцій для їх заряджання.

Як повідомляє Електроблюз із посиланням на агентство ExPro, відповідне рішення за ініціативи міненерго схвалив уряд на засіданні 2 червня.

«Інвестиційний проект «Україна – підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго»)» планується впровадити спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. Для реалізації проекту буде залучено позики в розмірі 177 млн доларів США та 34 млн доларів США відповідно», – йдеться у повідомленні уряду.

Як зазначається, на територіях станцій «Укргідроенерго» буде встановлено 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії, які планується залучити для надання допоміжних послуг регулювання частоти та активної потужності, зокрема резерву підтримки частоти та резерву відновлення частоти. Окрім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

А використання об’єктів СЕС забезпечуватиме альтернативне джерело енергії для власних потреб станцій і заряджання батарей, а також для підвищення пропозицій компанії на ринку електроенергії.

«Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить ПрАТ «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії», – зауважили в Кабінеті міністрів.

Як повідомляв раніше Eлектроблюз, у березні поточного року, компанія «Укргідроенерго» планує реалізувати масштабний проект – на своїх ГЕС встановити гібридні системи з виробництва електроенергії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.