Электроблюз-НКРЕКП-заборона-імпорту-електроенергії-з-Росії-та-Білорусі

У зв’язку із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі» від 15.04.2021 року НКРЕКП отримала повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного cпівтовариства.

Про це повідомляє НКРЕКП, передає Електроблюз.

За інформацією НКРЕКП, обмеження імпорту електричної енергії з держав, які не є членами Енергетичного співтовариства (Російської Федерації та Республіки Білорусь) має розглядатися виключно в комплексі заходів, що направлені на забезпечення безпеки постачання електроенергії, зокрема, в частині дотримання встановлених графіків накопичення вугілля виробниками електричної енергії для підготовки до осінньо-зимового періоду.

Узгоджені позиції з цього приводу були оперативно напрацьовані регулятором разом з міністерством енергетики України, НЕК «Укренерго» та компаніями-виробниками електричної енергії – ДП НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Донбасенерго», «ДТЕК Енерго».

Тож, на своє наступне засідання, що відбудеться 26 травня 2021 року, НКРЕКП планує винести проект постанови, яка, зокрема, передбачає тимчасово обмежити доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. Разом з цим передбачається запровадження механізмів контролю за накопиченням вугілля.

Як раніше повідомляв Електроблюз, міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до НКРЕКП з пропозицією заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.