Електроблюз-уряд-вживає-кроки-щодо-деолігархізації-енергетичного-сектору-України

Деолігархізація енергосектору, корпоративне управління та підготовка до опалювального сезону – про це йшлося на зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка з послом США Бріджит Брінк.

Про це повідомляє пресслужба відомства, передає Електроблюз.

Зокрем, сторони обговорили зміцнення співпраці України з американською компанією Westinghouse, в тому числі й збільшення поставок ядерного палива, що дозволить повністю відмовитися від російських ядерних збірок на українських АЕС, а також побудову нових блоків за американською технологією.

Герман Галущенко поінформував американського дипломата про нищівні збитки, які несе український енергосектор внаслідок дій окупантів.

Водночас українська енергосистема має достатній резерв не лише для забезпечення внутрішнього попиту на електроенергію, а також і для експорту до країн Європи.

В свою чергу, Бріджит Брінк висловила захоплення від стабільної роботи української енергосистеми в умовах війни, особливо під час проходження осінньо-зимового періоду. Вона наголосила на підтримці з боку США підготовки України до наступного опалювального сезону.

«Ми відчуваємо вашу постійну всебічну підтримку. Я щиро вдячний США, зокрема, й за підтримку процесу синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E. Ваша підтримка дає нам впевненість, що ми здолаємо всі надскладні виклики», – наголосив міністр енергетики.

Сторони також обговорили газовий шантаж з боку росії в контексті нещодавнього зниження поставок газу до ЄС та погроз зупинки його транзиту.

«росія впливає на рівень постачання і використовує цей інструмент як зброю для тиску на ціни», – зазначив Герман Галущенко.

Окрему увагу під час зустрічі Герман Галущенко і Бріджит Брінк приділили крокам, які здійснює міненерго і уряд для деолігархізації енергетичного сектору, питанням корпоративного управління компаній енергетичного сектору, а також детально обговорили план проходження наступного опалюваного сезону.

Як раніше повідомляв Електроблюз, Атоменергоспецзахист пропонує обладнання для відновлення критичної інфраструктури.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.