Електроблюз-європейські-стандарти-на-енергоринку

Для повної інтеграції українського та європейського енергоринків потрібне подальше вдосконалення правил роботи ринку електроенергії.

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко в ході панельної дискусії на заході «Інтеграція України до ENTSO-E: за крок до енергетичної незалежності», організованому НЕК «Укренерго» за підтримки міненерго, повідомляє Електроблюз.

Герман Галущенко наголосив на тому, що синхронізація вітчизняної енергосистеми з європейською ENTSO-E – це стратегічна ціль України в сфері енергетики. Водночас інтеграція енергоринків України і Європи – це взаємовигідний процес, зокрема, завдяки високому рівню чистоти українського енергоміксу, що є надзвичайно важливим в контексті подальшої декарбонізації енергетики всього регіону.

Технічно Україна готова до синхронізації. «В ENTSO-E високо оцінили рівень нашої технічної готовності», – зауважив міністр енергетики.

Але для повної інтеграції українського та європейського енергоринків необхідно вдосконалити правила роботи ринку електроенергії.

За словами Германа Галущенка, на сьогодні існує колаборація між міністерством, регулятором, «Укренерго» заради досягнення спільної мети. «Я впевнений, що в нашій міжвідомчій колаборації ми досягнемо цілей з точки зору максимального регулювання ринку відповідно до стандартів Європейського Союзу», – наголосив він.

Як раніше повідомляв Електроблюз, у 2023 році відбудеться повна синхронізація ОЕС України з ENTSO-E.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.