Электроблюз-LAPP-SPE

Компанія LAPP – лідер світового ринку інтегрованих рішень кабельної продукції – приєдналася до партнерів промислових мереж SPE (Single-pair Ethernet).

Про це повідомляє електротехнічний журнал «Електроблюз» (новини електротехніки, ринок електротехніки) з посиланням на сторінку німецького виробника в соцмережі «Фейсбук».

У компанії впевнені, що рішення стандартизації мають великий потенціал, тому вона хоче привнести свій досвід у впровадження цієї технології в промисловості, зробивши її мейнстрімом на перспективу.

«Два роки тому LAPP представив перші кабелі Ethernet з однією парою для промислового використання. Однак до сьогодні не вирішено питання єдиного стандарту конекторів, що в свою чергу, уповільнює впровадження технологіїї IoT в Industry 4.0», – йдеться в повідомленні LAPP.

«Через те, що несумісні компоненти перешкоджають впровадженню, – зазначив керівник відділу продакт менеджерів з автоматизації LAPP Ральф Мобус, – для нас важливо розробити єдиний стандарт, який допоможе продуктам вийти на ринок».

Ставши членом організації SPE, LAPP планує підтримувати партнерів, які презентують стандарт T1 для девайсів з промисловим інтерфейсом відповідно до ISO/IEC 63171-6 та кабелів SPE відповідно до ISO/IEC 11801-X.

Перевага полягає в тому, що SPE відкриває можливість впроваджувати послідовне встановлення Ethernet на всіх рівнях піраміди автоматизації, починаючи з рівня датчика – аж до хмари даних. Раніше пристрої на рівні датчика не були інтегровані безпосередньо в мережу, а приєднувалися через перетворювачі сигналів або шлюзи за допомогою складного процесу.

«Кабель Ethernet з однією парою для промислового використання має ряд переваг – економить до 75% часу при підключенні, він тонший і не займатиме багато простору, дозволяє передавати сигнал на відстані 1200 м (мідний Ethernet кабель обмежується довжиною до 100 м), асортимент LAPP включає також особливо гнучкі кабелі, наприклад, для кабельних ланцюгів з перерізом від AWG 26 до AWG 18. Ці можливості роблять SPE важливою технологією для Smart Factories та впровадження Industry 4.0», – наголошують в компанії.