електроблюз_новини_лавра

В Укренерго очікують зменшення споживання електроенергії 14-15 січня, що покращить ситуацію в енергосистемі.

«Станом на 11:00 13 січня споживання електроенергії знаходиться на рівні вчорашнього дня. Відповідно зберігається дефіцит потужності в енергосистемі, особливо виражений у ранковий та вечірній максимуми споживання. Водночас вже на вихідні очікується поступове потепління по всій Україні, внаслідок чого прогнозується зменшення споживання»,- повідомили в компанії.

Зазначається, що для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання, які діють з 02:00 до 24:00. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.


Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ним електроенергії.

Як повідомили у міністерстві економіки, запроваджений рішенням Уряду механізм імпорту електроенергії з ЄС дозволить виробникам зменшити залежність від планових відключень електроенергії та сприятиме посиленню енергетичної безпеки України.

«Це було непросто, але нам вдалося створити прийнятний робочий механізм. Доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, зокрема Румунії та Словаччини, складає 600 МВт на годину. Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ним електроенергії», — зазначила міністр економіки України Юлія Свириденко.


Окупанти змінили юридичну адресу Запорізької АЕС, «перепідпорядкувавши» станцію москві.

«Таким чином окупанти вкотре намагаються підкреслити приналежність Запорізької АЕС до рф, проте подібні дії аж ніяк не змінюють юридичного статусу станції. І скільки б рашисти не намагались ототожнювати ЗАЕС із росією, увесь цивілізований світ вважає станцію тимчасово захопленою та вимагає повернути її під контроль України», — зазначили в Енергоатомі.


В Україні відновили більше половини зруйнованих та пошкоджених російським агресором об’єктів енергетичної інфраструктури.

«Як би ворог не хотів, щоб ми замерзли, цього не станеться. Ми з вами вже пройшли першу половину найважчого в історії України опалювального сезону. Обов’язково пройдемо і другу», — зазначив голова Штабу з підготовки до опалювального сезону та очільник НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.


Біля Києво-Печерської лаври встановили сонячну електричну станцію.

Зазначається, що Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» у відповідь на своє звернення отримав від іноземних і українських партнерів генератори, а також сонячну електричну станцію для енергозабезпечення заповідника.

«На даху технічної будівлі заповідника було встановлено 194 сонячні панелі, з яких складається станція. Орієнтовно, завдяки роботі вищезгаданої станції, у зимовий сонячний день економія електроенергії складатиме від 30 кВт на годину», — повідомила пресслужба заповідника.


Працівники захопленої Запорізької АЕС стали переможцями премії «Людина року з контролю над озброєннями».

У п’ятницю Асоціація контролю над озброєннями оприлюднила результати голосування в номінації «Людина року з контролю над озброєннями» (Arms Control Person(s) of the Year). Визначення переможців тривало з 8 грудня 2022 року до 12 січня 2023-го, і найбільше голосів отримали героїчні працівники тимчасово окупованої Запорізької АЕС!

Участь у голосуванні взяли понад 3500 респондентів майже з 80-ти країн світу.

«Запорізьких атомників номінували за героїчні зусилля з підтримки ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС у надскладних умовах російської військової окупації та постійних обстрілів станції», — зазначили в Енергоатомі.


ДТЕК частково відновив роботу деокупованої сонячної електростанції на Херсонщині.

Наразі Трифонівська СЕС працює на 15% від своєї встановленої потужності 10 МВт. Також відновлено 48 зі 185 інверторів станції.

Зазначається, що Трифонівська СЕС припинила генерацію після окупації.

«За час окупації і до момента її звільнення Збройними силами України станція потрапляла під російські обстріли, а також зазнала крадіжок сонячних панелей російськими військовими. Співробітники станції продовжують оцінку пошкоджень, оскільки ще не вся територія була перевірена саперами на наявність мін чи інших вибухонебезпечних речовин», — повідомили у ДТЕК.

У компанії прогнозують, що Трифонівська СЕС вийде на 70% своєї потужності вже навесні.