Электроблюз-зеленая-промышленность-Германии-1

Федеральне міністерство економіки Німеччини має намір звільнити виробників «зеленого» водню, які використовують у своєму виробничому циклі електроенергію з відновлюваних джерел енергії, від сплати надбавки для підтримки «зелених» енергетиків.

Про це повідомляє видання S&P Global з посиланням на юрфірму Pinsent Masons, передають Українські новини.

Очікується, що ця норма буде зафіксована в поточній реформі Закону про поновлювані джерела енергії (Renewable Energy Sources Act, EEG 2021). Відповідне положення міститься також в Національній водневої стратегії, затвердженої урядом Німеччини в рамках переходу на безвуглецеву кліматично нейтральну економіку до 2050 року.

Новий закон EEG 2021 знаходиться на фінальній стадії прийняття та набере чинності, як очікується, на початку наступного року. Нещодавно в Бундестазі пройшли слухання з приводу відповідної постанови Федерального уряду, зараз він знаходиться на розгляді Комітету з економрозвитку.

Згідно з пояснювальною запискою Мінекономіки Німеччини, «зелена» надбавка в тарифі на електроенергію скорочується до нуля тільки для тих заводів, які виробляють «зелений» водень, які будуть запущені до січня 2030 року. Мета нововведення – не допустити відтік водневих виробничих потужностей за межі Німеччини.

Надбавка до тарифу на електроенергію в Німеччині для виплат виробникам з ВДЕ у 2019 році становила 6,41 євроцента за кВт./год. У 2020 році її розмір знаходиться в межах 6,5-6,7 євроцента.

Нагадаємо, що Німеччина також звільняє експортерів металопродукції від доплати за «зелений» тариф на електроенергію. Це пов’язано з тим, що металургам необхідно конкурувати на зовнішніх ринках з іншими виробниками, у яких енергетичні витрати нижче.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.