Електроблюз-ВРУ-закон-про-енергоєффективність-1

Верховна Рада України ухвалила в цілому базовий Закон «Про енергетичну ефективність». Про це повідомляє міненерго.

Як зазначає електротехнічний журнал Електроблюз, закон створює засади для підвищення енергоефективності бюджетної сфери, місцевого самоврядування, подолання енергетичної бідності. Він також дозволить збільшити доступність комунальних послуг для населення та зменшити витрати на теплопостачання.

Підвищення енергоефективності сприятиме економії коштів та скороченню споживання енергоресурсів, і, в кінцевому результаті, – допоможе запобігти кліматичним змінам. Загальний рівень енергоефективності у державі залежить від кожного споживача енергії. Саме тому важливе інформування всіх громадян про поточний стан енергоспоживання та можливості для більш ефективного використання енергоресурсів.

«Для об’єктивного інформування населення та дієвого впровадження інструментів державної підтримки у сфері енергоефективності законом передбачається розробити новий формат платіжки за комунальні послуги. Вона міститиме детальну інформацію щодо споживання, зокрема, з порівнянням поточних показників з минулорічними, доступних енергоефективних програм, якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії», – пояснила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Значна увага в законі приділена енергоефективності у промисловості. Великі підприємства будуть зобов‘язані впровадити систему енергоменеджменту або раз на чотири роки проводити енергоаудит. Це допоможе оптимізувати витрати на споживання енергії та зрозуміти, які заходи необхідно впроваджувати для мінімізації витрат у майбутньому. Таким чином, на державному рівні буде впроваджена система підвищення енергоефективності найбільших споживачів енергії.

Законом запроваджується масштабна програма впровадження на державному рівні технологій Smart Grid. Це дозволить операторам систем розподілу скоротити витрати в електромережах, а споживачу дасть можливість управляти власним попитом. На підставі економічної доцільності та технічної можливості будуть встановлюватися інтелектуальні системи обліку газу, електрики, тепла.

З метою зниження витрат з держбюджету на утримання будівель органи державної влади та місцевого самоврядування будуть зобов’язані купувати енергоефективне обладнання та брати в оренду чи купувати лише енергоефективні приміщення.

Законом також уперше вводиться відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.

Як раніше повідомляв Електроблюз, в Україні хочуть впровадити європейські правила в сфері енергоефективності.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.