Электроблюз-Siemens-170-лет

В це важко повірити, але компанія Siemens відзначає поважну дату – своє 170-річчя. В компанії переконанні – тільки ті, хто знає власне минуле, його основні етапи та особливості і розуміє закони розвитку, можуть управляти сьогоденням і успішно будувати майбутнє.

Від Вернера фон Сіменса до Джо Кезера

Протягом минулих 170 років компанія «Сіменс» відігравала визначну роль в технологічному розвитку Німеччини, Європи та всього світу. На відміну від багатьох інших підприємств, вона змогла подолати труднощі і кризи і набути неабиякого досвіду.

Робота на благо майбутніх поколінь була найважливішою метою для кожного з її керівників – від Вернера фон Сіменса до Джо Кезера. Завдяки цьому баченню майстерня в Берліні, в якій працювало всього 10 чоловік, змогла вирости у величезну міжнародну корпорацію.

Чим же «Сіменс» відрізняється від безлічі інших підприємств? Відповідь буде такою: компанія завжди була інноваційною, орієнтованою на якість і потреби замовників, міжнародною, відповідальною, здатною долати кризи і змінюватися. Завдяки цим якостям вона зберігала свої позиції як в хороші, так і у важкі часи.

Від динамо-машини до MindSphere

Ось уже 170 років інноваційні технології лежать в основі діяльності компанії. Перешкоди, які траплялися на шляху, тільки допомагали їй змінюватися і вдосконалюватися.

У 1866 році Вернер фон Сіменс зробив, можливо, свій найважливіший внесок у електромашинобудування.

Грунтуючись на роботах Майкла Фарадея, він відкрив динамоелектричний принцип, заклавши основу для подальшого застосування електрики в якості джерела живлення. Одна технічна інновація слідувала за іншою, і незабаром компанія «Сіменс» стала панувати на німецькому ринку в якості комплексного постачальника електрообладнання.

Напівпровідники і комп’ютери – відмова від амбітних цілей

У 1953 році «Сіменс» став одним з перших підприємств, які змогли отримати надчистий кремній, необхідний для напівпровідникових компонентів. У 1990-х роках компанія випустила перші зразки 256-мегабітних чіпів пам’яті, обсягу яких було досить для зберігання, наприклад, всіх творів Шекспіра і Гете.

Электроблюз-Siemens-170-лет-1

Сьогодні це не здається чимось особливим, але свого часу стало сенсацією на ринку. Однак історія розвитку напівпровідникової технології і технології обробки даних підтверджує, що одного факту винаходу недостатньо для досягнення успіху. Вкрай нестабільний розвиток бізнесу, короткі життєві цикли продукції і різке падіння цін на неї робили комерційну діяльність в цій сфері все менше і менше передбачуваною. В кінцевому підсумку це призвело до виведення даного напрямку в окрему компанію.

SIMATIC – оптимальне рішення для автоматизації та цифровізації

Прорив, завдяки якому «Сіменс» зайняв лідируючі позиції на світовому ринку технологій автоматизації, стався в 1959 році після виходу на ринок SIMATIC.

Электроблюз-Siemens-170-лет-3

Тоді компанія Сіменс вперше випустила на ринок контрольно-вимірювальні модулі, створені на основі транзисторів. З’явилася можливість побудувати схеми для створення логічних зв’язків, зберігання даних, обліку та обчислень. Навіть сьогодні контролери SIMATIC забезпечують безперебійну роботу більшості промислових установок в усьому світі.

Від TIA до MindSphere – «Сіменс» створює концепцію «Індустрія 4.0»

Ноу-хау «Сіменс» в області промислової автоматизації дозволило компанії зіграти активну роль в розробці концепції «Індустрія 4.0» і її реалізації задовго до того, як це стало загальносвітовим трендом.

Компанія швидше за інших зрозуміла, що необхідно різко скорочувати тривалість виробничого циклу і істотно підвищувати його гнучкість. «Сіменс» взяв курс на повну автоматизацію підприємств ще в 1996 році, випустивши на ринок Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal), який дозволив компаніям координувати стадії виробничих процесів завдяки тісному зв’язку апаратного і програмного забезпечення.

Электроблюз-Siemens-170-лет-2

А в 2016 році компанія представила платформу MindSphere – першу відкриту хмарну операційну систему для «Інтернету речей» (IoT), що дозволяє зв’язати обладнання та фізичну інфраструктуру з цифровим світом.

Складові інноваційного потенціалу компанії «Сіменс»

Новаторські ідеї самі по собі не можуть служити запорукою довгострокового успіху компанії.

Набагато важливіше для бізнесу зуміти втілити такі ідеї в конкретні продукти чи рішення, що встановлюють нові стандарти на ринку. Але справжні інновації з’являються тільки тоді, коли передові бізнес-моделі допомагають вирішувати складні завдання, що стоять перед суспільством в конкретний період часу.

Креативні ідеї, новаторські технології і підприємницький дух – ось основні складові інноваційного потенціалу компанії «Сіменс».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.