В це важко повірити, але компанія Siemens відзначає поважну дату – своє 170-річчя. В компанії переконанні – тільки ті, хто знає власне минуле, його основні етапи та особливості і розуміє закони розвитку, можуть управляти сьогоденням і успішно будувати майбутнє.
Від Вернера фон Сіменса до Джо Кезера
Протягом минулих 170 років компанія «Сіменс» відігравала визначну роль в технологічному розвитку Німеччини, Європи та всього світу. На відміну від багатьох інших підприємств, вона змогла подолати труднощі і кризи і набути неабиякого досвіду.
Робота на благо майбутніх поколінь була найважливішою метою для кожного з її керівників – від Вернера фон Сіменса до Джо Кезера. Завдяки цьому баченню майстерня в Берліні, в якій працювало всього 10 чоловік, змогла вирости у величезну міжнародну корпорацію.
Чим же «Сіменс» відрізняється від безлічі інших підприємств? Відповідь буде такою: компанія завжди була інноваційною, орієнтованою на якість і потреби замовників, міжнародною, відповідальною, здатною долати кризи і змінюватися. Завдяки цим якостям вона зберігала свої позиції як в хороші, так і у важкі часи.
Від динамо-машини до MindSphere
Ось уже 170 років інноваційні технології лежать в основі діяльності компанії. Перешкоди, які траплялися на шляху, тільки допомагали їй змінюватися і вдосконалюватися.
У 1866 році Вернер фон Сіменс зробив, можливо, свій найважливіший внесок у електромашинобудування.
Грунтуючись на роботах Майкла Фарадея, він відкрив динамоелектричний принцип, заклавши основу для подальшого застосування електрики в якості джерела живлення. Одна технічна інновація слідувала за іншою, і незабаром компанія «Сіменс» стала панувати на німецькому ринку в якості комплексного постачальника електрообладнання.
Напівпровідники і комп’ютери – відмова від амбітних цілей
У 1953 році «Сіменс» став одним з перших підприємств, які змогли отримати надчистий кремній, необхідний для напівпровідникових компонентів. У 1990-х роках компанія випустила перші зразки 256-мегабітних чіпів пам’яті, обсягу яких було досить для зберігання, наприклад, всіх творів Шекспіра і Гете.
Сьогодні це не здається чимось особливим, але свого часу стало сенсацією на ринку. Однак історія розвитку напівпровідникової технології і технології обробки даних підтверджує, що одного факту винаходу недостатньо для досягнення успіху. Вкрай нестабільний розвиток бізнесу, короткі життєві цикли продукції і різке падіння цін на неї робили комерційну діяльність в цій сфері все менше і менше передбачуваною. В кінцевому підсумку це призвело до виведення даного напрямку в окрему компанію.
SIMATIC – оптимальне рішення для автоматизації та цифровізації
Прорив, завдяки якому «Сіменс» зайняв лідируючі позиції на світовому ринку технологій автоматизації, стався в 1959 році після виходу на ринок SIMATIC.
Тоді компанія Сіменс вперше випустила на ринок контрольно-вимірювальні модулі, створені на основі транзисторів. З’явилася можливість побудувати схеми для створення логічних зв’язків, зберігання даних, обліку та обчислень. Навіть сьогодні контролери SIMATIC забезпечують безперебійну роботу більшості промислових установок в усьому світі.
Від TIA до MindSphere – «Сіменс» створює концепцію «Індустрія 4.0»
Ноу-хау «Сіменс» в області промислової автоматизації дозволило компанії зіграти активну роль в розробці концепції «Індустрія 4.0» і її реалізації задовго до того, як це стало загальносвітовим трендом.
Компанія швидше за інших зрозуміла, що необхідно різко скорочувати тривалість виробничого циклу і істотно підвищувати його гнучкість. «Сіменс» взяв курс на повну автоматизацію підприємств ще в 1996 році, випустивши на ринок Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal), який дозволив компаніям координувати стадії виробничих процесів завдяки тісному зв’язку апаратного і програмного забезпечення.
А в 2016 році компанія представила платформу MindSphere – першу відкриту хмарну операційну систему для «Інтернету речей» (IoT), що дозволяє зв’язати обладнання та фізичну інфраструктуру з цифровим світом.
Складові інноваційного потенціалу компанії «Сіменс»
Новаторські ідеї самі по собі не можуть служити запорукою довгострокового успіху компанії.
Набагато важливіше для бізнесу зуміти втілити такі ідеї в конкретні продукти чи рішення, що встановлюють нові стандарти на ринку. Але справжні інновації з’являються тільки тоді, коли передові бізнес-моделі допомагають вирішувати складні завдання, що стоять перед суспільством в конкретний період часу.
Креативні ідеї, новаторські технології і підприємницький дух – ось основні складові інноваційного потенціалу компанії «Сіменс».