Электроблюз-минэнерго-европейское-зеленое-соглашение

Створення прозорих та конкурентних енергетичних ринків дозволить Україні доєднатися до Європейського зеленого курсу.

На цьому наголосив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час засідання міжвідомчої робочої групи із питань впровадження Green Deal, що відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомляє Електроблюз із посиланням на прес-службу відомства.

Він зауважив, що зелений курс – це світовий тренд, що набирає обертів, тому Україна не має права зволікати з його впровадженням.

«Якщо ми не будемо рухатися в одному напрямку з розвиненими країнами, ми втратимо конкурентоздатність як економіка», – зазначив Юрій Вітренко.

За його словами, зелений курс, з одного боку, – це перспектива для України, але з іншого – це важка, постійна робота на всіх рівнях.

«Головна умова долучення України до Зеленого курсу – держава має забезпечити чесність основних учасників енергетичних ринків. Без конкурентних і прозорих ринків та без дієвих механізмів захисту вразливих споживачів ми не станемо частиною Європи», – наголосив в.о. міністра енергетики.

Зараз міненерго, зазначив Юрій Вітренко, працює над розробкою інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, проєкт якого очікується вже у лютому цього року.

Паралельно здійснюється робота з перегляду Енергетичної стратегії України з урахуванням викликів, що ставить Європейський зелений курс.

Зокрема, серед основних принципів стратегії розвитку української енергетики:

• енергетична безпека, яка є частиною національної безпеки

• ринкова економіка, яка взаємопов’язана з європейською інтеграцією

• сталий розвиток, що пов’язаний із захистом вразливих споживачів.

У процесі реалізації цілей Зеленого курсу особлива увага приділятимуться розвитку зеленої енергетики та технологіям зберігання енергії, розвитку та збільшенню маневровості атомної генерації, впровадженню сучасних технологій в енергетиці – розумних мереж, розумних лічильників, Інтернету речей.

Оптимальна технологія для доповнення зеленої енергетики – воднева енергетика. Україна має значний потенціал для виробництва зеленого водню для акумуляції, транспортування, в тому числі, й експорту енергії, а також використання як палива для транспорту.

«У контексті долучення до Green Deal надзвичайно важливу роль має розвиток енергоефективності. Україна вже досягла певних успіхів у цій сфері, зокрема, й завдяки переходу від прихованих до адресних субсидій, до ринкових цін на енергетичних ринках. Водночас, енергоефективність в Україні ще має значний потенціал до розвитку, в тому числі, через залучення приватних інвестицій, створення екосистем на платформах державних компанії, впровадження інформаційних технологій», – підкреслив очільник міненерго.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.