електроблюз_новини_транспорт

У Києві через дефіцит електроенергії замість трамваїв та тролейбусів курсують автобуси. 

Як повідомив міський голова Віталій Кличко, на маршрути, де їздили трамваї і тролейбуси випустили 222 автобуси. Це додаткових 38 автобусних маршрутів на заміну тролейбусам. Та 17 – на заміну трамваїв.

Загалом у столиці на 126 автобусних маршрутах працюють 440 автобусів.

Також перевезення забезпечують і приватні перевізники – на 98 маршрутах працюють загалом 846 автобусів.

Метро у столиці продовжує працювати у звичайному режимі.


У суботу через обстріли та пошкодження обладнання припинила виробіток одна з електростанцій.

Як повідомили в Укренерго, в енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит електроенергії, найбільш складна ситуація в Києві та Київській області, на сході та півдні.

Також продовжують діяти певні обмеження у системі передачі електроенергії, спричинені пошкодженнями магістральних мереж російськими атаками.


В Україні створили мережу відділень банків під назвою POWER BANKING, які працюватимуть у разі блекауту.

За інформацією пресслужби Нацбанку, відділення спільної мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, мають посилену інкасацію готівки та додатковий персонал.

Наразі мережа об’єднує всі 14 системно важливих банків, відділення яких стали основою цієї мережі, та залучає інших учасників банківського ринку. Вже понад 1 тисяча відділень в усіх регіонах країни додатково оснащені для роботи під час блекауту.

В умовах блекауту у відділеннях мережі буде доступна можливість отримати готівку в банкоматах чи в касі, здійснити платежі чи переказ коштів, обміняти валюту та отримати консультації менеджерів з фінансових питань.

Крім того, у відділеннях мережі POWER BANKING запроваджено банкоматний національний роумінг. Завдяки цьому українці зможуть у банкоматі будь-якого банку мережі «зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу».

Знайти найближче відділення можна на мапі за посиланням: https://power.bank.gov.ua.


Укренерго попереджає про поширення фейку про нібито скасування аварійних відключень електроенергії з посиланням на фальшиву сторінку компанії.

У регуляторі нагадали, що аварійні відключення є вимушеним кроком, який застосовується виключно за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва і споживання в енергосистемі.

«Відмовитись від них енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на нашу енергосистему», – пояснили в компанії.


ОАЕ відправлять в Україну 2500 генераторів за програмою гуманітарної підтримки.

«В рамках досягнутих домовленостей між Україною та ОАЕ про надання гуманітарної підтримки, команда Фонду державного майна України зустріла у Варшаві перший борт допомоги — 1200 генераторів для України», — повідомила пресслужба Фонду держмайна.

Зазначається, що другий літак від ОАЕ з іншою партією генераторів очікується на початку січня.

Генератори передадуть закладам охорони здоров’я, освіти, а також об’єктам критичної інфраструктури в регіонах, які  постраждали від російської агресії — до Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської та Київської областей.