Електроблюз-в-Україні-до-2030-року-на-22%-передбачається-скоротити-споживання-енергії-

Сьогодні на засіданні Кабінет міністрів ухвалив Національний план дій з енергоефективності до 2030 року.

Про це повідомляє міненерго, передає електротехнічний журнал Електроблюз.

«Прийняття цього документу є черговим кроком впровадження європейських стандартів у сфері енергоефективності. Нацплан передбачає комплексний підхід до енергомодернізації практично у всіх секторах економіки. Енергоефективність – це не лише заощадження коштів на оплаті енергоресурсів. Це й більш ефективне використання та економія самих енергоресурсів, зменшення залежності від імпорту, а відтак зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. Крім того, енергоефективність – це один з факторів досягнення кліматичних цілей, декарбонізації та шлях до нашого безвуглецевого майбутнього», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Згідно з планом передбачається скорочення первинного споживання енергії на 22,3%, кінцевого споживання – на 17,1%. Первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинно перевищувати відповідно 91,5 млн. та 50,5 млн. тонн нафтового еквіваленту.

Для досягнення цілей визначено низку горизонтальних заходів – функціонування Фонду енергоефективності, стимулювання промислових підприємств до енергоефективності, податкові інструменти енергоефективності, усунення адміністративних бар’єрів в управлінні будинком, енергомаркування та екодизайн, а також повний комерційний облік тепла та води і підвищення обізнаності серед споживачів енергії. Останні заходи включені до програми Великої термомодернізації.

Передбачено також заходи зі стимулювання енергоефективності в окремих секторах – житловому та бюджетному секторі, в промисловості, енергетиці, транспортній сфері.

Як раніше повідомляв Електроблюз, Україна отримає підтримку від ЄІБ для підвищення енергоефективності.