Электроблюз-минэнерго-энергетика-Украины-2030

Перспективи енергетики в контексті стратегії розвитку економіки України до 2030 року обговорили на засіданні секторальної робочої групи під головуванням в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Про це з посиланням на прес-службу міненерго повідомляє Електроблюз (новини електротехніки, ринок електротехніки, електротехнічний ринок).

Зокрема, були визначені ключові напрями розвитку енергосектору України в наступні роки.

Енергетична безпека та інтеграція України до європейських ринків

Для досягнення мети передбачається забезпечити гарантовані запаси нафти й нафтопродуктів, знизити імпортозалежность, провести диверсифікацію постачання ядерного палива, синхронізацію з європейською системою ENTSO-E.

У перспективі – розвиток виробництва та експорту «зеленого» водню.

«Розумна», модернізована та надійна енергосистема як запорука стабільного електропостачання споживачам

Планується розвиток маневрової генерації та накопичувачів енергії, зменшення технологічних втрат при виробництві та постачанні електроенергії, впровадження Smart Grid технологій.

Ефективні та конкурентні ринки у галузі

Перш за все, передбачається створити умови для встановлення справедливої ціни на енергоносії разом із дієвими механізмами захисту вразливих верств населення, залучити інвестиції та усунити викривлення ринку, спричиненого монопольним становищем окремих гравців.

Держава має забезпечити прозорі правила гри та контролювати їх виконання. Має бути створена система ефективного корпоративного управління державних енергетичних компаній.

Енергоефективність енергетичного сектору та економіки в цілому, екологічність енергетики

Серед пріоритетів – зменшення вуглецевого сліду, скорочення вугільної генерації та, відповідно, збільшення частки відновлюваних джерел енергії, енергоощадні технологій для населення, промисловості, транспорту, формування енергоефективної свідомості.

Секторальна робоча група «Енергетика» створена при міненерго в рамках системи координації міжнародної технічної допомоги, що запроваджена минулого року для координації пріоритетів реформ з міжнародними партнерами з розвитку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.