Электроблюз-минэнерго-энергобаланс-Украины

Документ було підготовлено на основі пропозицій, які надали енергогенеруючі підприємства та з урахуванням графіків ремонтів енергоблоків електростанцій.

Про це повідомила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, передає Електроблюз.

«Прогнозний баланс підготовлено вчасно. Було максимально враховано пропозиції енергогенеруючих компаній, графіки ремонтів енергоблоків атомних, теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, очікуване виробництво об’єктами відновлюваної енергетики, яка потребує додаткового балансування», – зазначила Ольга Буславець.

Зокрема, ДП «НАЕК «Енергоатом» очікує виробітокк на рівні 75,233 млрд кВт∙год у наступному році, що дозволить покращити фінансовий стан державного енергогенеруючого підприємства та сприятиме забезпеченню сталої роботи ОЕС протягом опалювального періоду.

На ТЕС виробництво електроенергії заплановано на рівні 41,140 млрд кВт∙год, Теплова генерація визначена, як замикаюча по балансу з урахуванням необхідних для енергосистеми обсягів регулюючої потужності.

Обсяги виробництва ТЕЦ та когенераційними установками визначено на рівні 12,790 млрд кВт∙год.

Прогнозовані обсяги на ГЕС – 5,287 млрд кВт∙год – визначено з урахуванням низької водності рік протягом останніх років. Втім, після завершення зимового періоду і розуміння очікуваної водності 2021 року, обсяги виробництва ГЕС можуть бути переглянуті в сторону збільшення. Очікуваний виробіток ГАЕС – 1,748 млрд кВт∙год.

За словами Ольги Буславець, передбачені в прогнозному балансі обсяги виробництва електроенергії сонячними і вітровими електростанціями (13,12 млрд кВт∙год) враховують можливі обмеження генерації СЕС і ВЕС на рівні 1,5 млрд кВт∙год. Ці обмеження розраховані НЕК «Укренерго» на підставі розроблених балансів потужності типових днів (робочий/вихідний) для кожного місяця року з урахуванням прогнозованих обсягів уведення нових об’єктів відновлюваної енергетики та необхідних для забезпечення балансової надійності енергосистеми резервів. Водночас, загальний потенційний обсяг виробництва електричної енергії об’єктами відновлюваної енергетики у 2021 році складає 14,9 млрд кВт∙год.

Імпорту електроенергії з Росії, Білорусі, а також експорту в ці країни прогнозним балансом на 2021 рік не передбачено.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.