Електроблюз-міненерго-тарифи-на-електроенергію-1-жовтня

Для 80% населення України тариф на електроенергію з 1 жовтня 2021 року становитиме 1,44 грн. за кВт/год за умови споживання до 250 кВт/год в місяць.

Про це повідомила пресслужба міненерго, передає Електроблюз.

Для всіх, хто споживає більше 250 кВт/год, ціна залишатиметься незмінною – 1,68 грн. за весь обсяг споживання.

Завдяки розробленій міністерством енергетики фінансовій моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) державні виробники електроенергії – НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго», які забезпечують виконання спецобов’язків, отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

«Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати та покращити свій фінансовий стан. В свою чергу, це дає змогу забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

НАЕК «Енергоатом» вже розпочав роботу за новою моделлю. 23 вересня компанія продала на аукціонах електроенергію в обсязі 1,38 млн мВт/год для постачання населенню у жовтні 2021 року.

«Укргідроенерго» сплатило 1 млрд грн ДП «Гарантований покупець» та забезпечило авансування послуг щодо постачання електроенергії за новим зниженим тарифом.

Тарифи на електроенергію, зауважують у міненерго, залишатимуться незмінними протягом всього опалювального сезону.

Як раніше повідомляв Елеектроблюз, міненерго розробило законопроект для впровадження energy storage.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.